Живі квіти у вазі — це справжня прикраса інтер’єру, до того ж вони можуть створити піднесений настрій у мешканців оселі. Тож усім буде корисно дізнатися, що робити, аби квіти у вазі довго не в’яли.
Квіти, які довго стоять
Природно, що через певний час зрізані квіти у вазі починають в’янути. Але є квіти, що довго стоять та милують око, це:
- хризантеми;
- орхідеї;
- іриси.
Хризантеми — справжні чемпіони, адже за умови правильного догляду за букетом ці квіти будуть стояти у вазі без візуальних змін упродовж місяця. Забезпечте хризантемам багато рідини та обов’язково зламайте стебла.
Орхідеї — це квіти, що довго не в’януть. Вони виглядають свіжими до 15–20 днів, але треба регулярно підрізати стебла та змінювати воду. Вода має бути теплою.
Букет ірисів буде стояти 10–15 днів, але йому треба забезпечити регулярний догляд та прибирати бутони, що відпали.
Сумісність зрізаних квітів
Не варто забувати про сумісність зрізаних квітів в одній вазі, адже якщо зібрати букет із несумісних «сусідів», тоді він точно довго не простоїть. Наприклад, троянди краще ставити окремо, не рекомендується навіть збирати букет із троянд різних сортів. Не терплять сусідства й нарциси, гвоздики, конвалії, лілії.
Що зробити, щоб квіти довше стояли
Можна використати різні способи, щоб уповільнити процеси в’янення — вони допоможуть насолоджуватися квітковою красою ще з тиждень.
Підготуйте вазу
Зневоднення і гниття — це два вороги букета. Чиста ваза — це перший спосіб, що допоможе уповільнити процес гниття. Дуже важливо, щоб місткість, до якої ви поставите букет, була чистою та не містила нальоту від попередніх квітів. Ретельно вимийте вазу з мийним засобом, потім прополощіть чистою водою.
Підріжте стебла та листя
З квітів варто зрізати чи обривати нижнє листя. Щоб троянди довше стояли, їх треба позбавити й шипів. Стебло має бути майже «лисим», адже кожен лист сприяє втраті вологи.
Флористи радять обрізати кінчики стебел, перш ніж поставити букет у вазу, адже є таке явище, як повітряний тромб. Під час зрізування стебел до судин, що розташовані в стеблі, потрапляє повітря замість води. Цей повітряний тромб не дає воді дістатися бутона. Тож дуже важливо правильно обрізати стебла — під водою.
Занурте квітку у місткість із водою та відріжте садовими ножицями 3–5 см стебла. Потім макетним ножем зробіть зріз під кутом 15–20 градусів. Після цього негайно занурте квітку у вазу з водою, щоб у стебло не попало повітря. Робити зріз необхідно буде і під час кожної зміні води.
Дотримуйтеся температурного режиму
Якщо йдеться про холодну пору року, тоді не варто поспішати одразу ставити букет у вазу, адже перепад температури — сильний стрес для зрізаних рослин. Необхідно залишити букет за кімнатної температури на пів години (обгортку не знімайте). Це надасть букету можливість адаптуватися до нових умов.
Добре, якщо ви зможете залити у вазу відстояну воду певної температури, адже кожна квітка має свої «вподобання». Тюльпанам потрібна холодна вода (навіть не завадять кілька кубиків льоду), а бузок і троянди будуть довше стояти, якщо залити у вазу теплу воду (35–45 градусів).
Зверніть увагу на якість води
Звичайно, є квіти, що довго стоять без води, але здебільшого рослинам вода необхідна, тому варто приділити максимум уваги її якості. Використовувати краще фільтровану воду, що не містить солей і хлору. Якщо її немає, тоді можна воду кип’ятити й охолоджувати. Змінювати рідину треба кожного дня та наливати так, щоб вода доходила до середини стебла.
Що додати у воду, щоб квіти довше стояли
Є багато лайфхаків із додавання до води різних речовин, завдяки яким квіти будуть довше залишатися свіжими. Можна додавати:
- активоване вугілля;
- стрептоцид;
- аспірин;
- перманганат калію;
- цукор.
Активоване вугілля в кількості 2 таблеток потрібно попередньо розтовкти й повністю розчинити у воді. Також розчинити можна й пакетик стрептоциду, цієї кількості вистачить на 3 л рідини. Дієвий спосіб — розтовкти таблетку аспірину або розчинити 2–3 кристали перманганату калію у вазі з водою (цієї кількості вистачить на 1 л). Звичайний цукор також допоможе рослинам довше не в’янути — необхідно розчинити пару столових ложок.
Особливості догляду за різними видами квітів
Кожні квіти мають особисті потреби. Варто їх забезпечити, щоб зрізані рослини довше милували око.
Як доглядати троянди у вазі
Щоб троянди довше стояли у вазі, необхідно щодня змінювати воду, а вазу — промивати. Стебло потрібно обов’язково зрізати й навіть відсувати на кілька сантиметрів кору від краю — це допоможе рослинам діставати максимальну кількість води. Як врятувати троянди від сухості повітря? Флористи рекомендують щодня обприскувати їх із пульверизатора так, щоб краплі потрапляли лише на пелюстки.
Що робити, щоби бузок довго стояв
Перед тим як поставити бузок у вазу, рекомендується розщепити стебла молотком, потім видалити кору на кілька сантиметрів вище зрізу. Якщо є така можливість, кожну ніч занурювати бузок у воду. Якщо це неможливо, тоді регулярно обприскувати квіти. Обов’язково додавати у воду поживні речовини.
Як доглядати за тюльпанами у вазі
Перш ніж поставити тюльпани у вазу, зріжте стебла і видаліть зайве листя. Воду міняйте раз на 2 дні, мийте кожного разу вазу. Зверніть увагу, що вода для тюльпанів неодмінно має бути холодною. Для продовження життя в кожної квітки можна видалити пильовики.
Неодмінно пробуйте різні способи, що дають змогу якомога довше радіти квітковій красі.