• Укр
  • Рус

Ремонт квартири з нуля: де можна впоратися самостійно, а де варто найняти спеціаліста

4389
Додати
до обраних
Поділитися

Ремонт помешкання — важлива і відповідальна справа. Тож доволі часто постає запитання: на чому заощадити кошти, а з чим краще звернутися до професіоналів? У цій статті ми розглянемо важливі аспекти ремонту квартири і розповімо, де можна, а де не варто економити на фахівцях.

Планування квартири: варто найняти архітектора

Значення архітектора у створенні проєкту квартири перед початком ремонту важко переоцінити. Цей спеціаліст допоможе вам зробити оселю функціональною, естетичною і відповідною до ваших потреб.

Планування квартири

Архітектор займається просторовим плануванням квартири. Він розробляє оптимальну композицію кімнат, враховуючи ваші побажання та вимоги. Крім того, разом з вами він визначає розміщення кімнат, дверей, вікон і меблів, щоб максимізувати використання простору та забезпечити зручність і функціональність квартири. Замовити спеціаліста ви можете на OLX у розділі «Дизайн / архітектура».

Електрика та сантехніка: варто найняти фахівця

Одними з найважливіших аспектів ремонту є електрика і сантехніка. Ці системи потребують кваліфікованого встановлення та обслуговування. Якщо ви не маєте достатньо досвіду у цих галузях, краще не ризикувати і найняти професіоналів. Адже некоректно встановлені електричні розетки або труби зі зливом можуть спричинити серйозні проблеми на кшталт пожежі або затоплення. У розділі «Будівництво / ремонт» на OLX ви знайдете потрібних фахівців та легко розв’яжете це питання.

Складання і монтаж меблів та елементів декору: можна впоратися самостійно

Цей вид робіт цілком можливо виконати без допомоги професіоналів, якщо у вас є багато вільного часу, мотивація та необхідні інструменти. Встановлення полиць, плінтусів або складних шаф-купе доволі легко здійснити самостійно, керуючись інструкціями або відеоуроками з мережі. Однак, якщо ви маєте сумніви щодо своїх навичок або робота вимагає особливої точності, краще звернутися до професіоналів. А всі елементи декору та оздоблення можете знайти на OLX!

Заливка та теплоізоляція підлоги: варто найняти спеціаліста

Підлога є одним із кінцевих етапів ремонту квартири. Правильна заливка підлоги не можлива без високої кваліфікації та досвіду. Якщо ви плануєте замінювати або встановлювати підпірну структуру та підвищувати рівень теплоізоляції, краще звернутися до спеціалістів. Неправильно виконані роботи можуть спричинити проблеми зі стійкістю конструкції та появу тріщин. Натомість професійно створена теплоізоляція забезпечує підтримку комфортного температурного режиму в помешканні та енергоефективність.

Оптимальний вибір матеріалів і правильний монтаж потребують професійного підходу. Замовити їх ви можете на OLX у розділі «Дім / сад». Спеціалісти підберуть усе необхідне для ефективної та якісної теплоізоляції вашої квартири, враховуючи специфіку будівлі та кліматичні умови. Крім того, вони допоможуть здійснити монтаж відповідно до вимог енергоефективності та безпеки.

Фарбування стін та клеєння шпалер: можна впоратися самостійно

Це не потребує спеціальних навичок або дороговартісного обладнання. Завдяки численним онлайн-посібникам і відеоурокам ви зможете отримати поради щодо вибору правильних матеріалів та технік фарбування. Однак, якщо ви маєте велику площу стін або складні конструкції, буде доцільно звернутися до фахівців на OLX, які виконають роботу швидше та професійніше.

Фарбування стін та клеєння шпалер

Опалення та кондиціонування повітря: варто найняти спеціаліста

Монтаж опалення та кондиціонування повітря — це складні технічні процеси, які потребують відповідного досвіду. Неправильне встановлення або обслуговування системи опалення може спричинити низьку ефективність, високу витрату енергії та навіть аварії. Фахівці OLX зможуть знайти найкращі рішення для вашого житла та забезпечити правильне встановлення і налагодження системи.

Висновок

Ремонт квартири — це складний процес, який іноді потребує глибоких знань та навичок. Хоча багато чого можна виконати самостійно, деякі аспекти, як-от планування, опалення і кондиціонування, а також електрика та сантехніка, краще довірити професіоналам. Невідповідне виконання цих робіт може мати серйозні наслідки для безпеки та комфорту вашого житла.

З іншого боку, із фарбуванням стін та клеєнням шпалер у квартирі зі стандартним плануванням цілком можливо впоратися самостійно, якщо у вас є мотивація та необхідні інструменти. При цьому не забувайте, що з вибором декору та меблів зручніше звернутися до архітектора, який допоможе створити гармонійний інтер’єр, що відповідає вашим потребам і бюджету.

Ремонт квартири

Тож перед початком ремонту квартири ретельно проаналізуйте, на яких етапах вам потрібна допомога професіоналів, а яку роботу ви зможете виконати власноруч. Це гарантуватиме якісний та безпечний ремонт, а також зекономить ваші кошти та час.

Підбираючи фахівців для ремонту чи забезпечуючи інші будівельні потреби, зазирніть на OLX! Платформа пропонує широкий вибір послуг, які допоможуть вам з нуля зробити ремонт, знайти спеціалістів із різних сфер та отримати якісний результат.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як обрати зубну пасту

Як обрати зубну пасту: поради стоматолога

Як обрати зубну пасту: поради стоматолога ✔️ Вивчайте склад, уникайте барвників, ароматизаторів та антибіотиків, але враховуйте особисті потреби, вік та консультуйтеся з лікарем ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.