Манікюр гель-лаком — це мрія багатьох, адже впродовж двох-трьох тижнів можна радіти гарним і доглянутим рукам. Щоб не залежати від графіка манікюрних салонів, можна робити гель-лак у домашніх умовах — це не так складно, як може здатися на перший погляд.
Що потрібно для манікюру гель-лаком: список
Якщо ви вирішили стати домашнім майстром манікюру, тоді варто заздалегідь підготувати все, що потрібно для манікюру гель-лаком. Це буде не лише сам гель-лак, але й різноманітні апарати, інструменти та продукція з догляду.
Інструменти для манікюру гель-лаком
Якщо ви бажаєте зробити звичайний гігієнічний манікюр, вам знадобляться:
- кніпсер;
- манікюрні ножиці (кусачки);
- ножиці для кутикули (кусачки для кутикули);
- пушер;
- пилка.
Кніпсер — це ручний інструмент, за допомогою якого можна зрізати нігті, а також вилучати надмірні задирки на шкірі біля нігтів. Манікюрні ножиці або кусачки також допоможуть впоратися із зайвою довжиною нігтьової пластини. Ножиці або кусачки для кутикули — це інструмент для обрізання кутикули. Пушер — інструмент у вигляді лопатки, він допоможе акуратно відсунути кутикулу та звільнити нігтьову пластину. Манікюрна пилка допоможе підпиляти нігті, щоб надати їм певної форми.
Для апаратного манікюру вам знадобляться:
- сам апарат для манікюру (фрезер);
- набір насадок (фрез);
- баф;
- пилка.
Апарат для манікюру (фрезер) — це пристрій, що дає змогу видаляти кутикулу, формувати гарну нігтьову пластину. Якщо вам цікаво, як зняти гель-лак швидко та просто, в цьому випадку також допоможе апарат. Потрібно придбати до нього набір керамічних насадок, адже кожна з фрез виконує свою функцію. Баф використовується для полірування і шліфування нігтів.
Що потрібно, щоб зробити манікюр гель-лаком: продукція з догляду
Дуже важливо доглядати за руками не тільки під час процедури, але й регулярно, тож доглядова продукція знадобиться вам кожного дня.
Олія для кутикул допоможе вам доглядати за шкірою навколо нігтів. Цей засіб живить і зміцнює не тільки шкіру, але й нігтьову пластину. Також він прискорює ріст нігтів.
Крем для рук — це косметичний засіб, що зволожує руки, а також захищає шкіру від негативного впливу довкілля.
Що потрібно для нанесення гель-лаку?
Перед тим як покрити нігті гель-лаком, вам необхідно підготувати не тільки продукцію, але й апарати та інструменти для роботи.
На OLX можна придбати стартовий набір для манікюру, що буде містити все необхідне для вашого першого нанесення гель-лаку покроково.
Знежирювач (дегідратор)
Цей засіб допоможе прибрати зайвий пил та вологість нігтів, які негативно впливають на якість покриття.
Безворсові серветки
Використання таких спеціальних серветок дає змогу уникнути появи невеликого ворсу на нігтях, як це буває після звичайних.
Праймер
Багатьом цікаво, що таке праймер для гель-лаку та для чого він потрібен. Це засіб, що виступає посередником між штучним матеріалом та натуральною нігтьовою пластиною. Може бути кислотним (більш ефективний) або безкислотним (менше пошкоджує нігті). Після нанесення висихає за 5 секунд на повітрі.
Лампа для манікюру
Це спеціальне пристосування, що має нішу для пальців. Лампа призначена для полімеризації гель-лаку. Вона може бути UV, CCFL+LED, UV/LED.
Базове покриття
Прозорий гелевий продукт, що призначений для створення захисного шару від впливу пігменту. Базове покриття може мати колір — такі камуфлюючі бази не потребують подальшого нанесення гель-лаку.
Гель-лак
Це продукт, що надає кольору нігтям. Його обов’язково треба просушувати в манікюрній лампі, адже під сонячними променями та на повітрі він не застигає. Дуже важливо завчасно дізнатись, які лаки потрібні для тривалого манікюру, адже звичайні точно не підійдуть.
Топове покриття
Топове покриття використовується для фіксації результату
Засіб для видалення липкого шару
Після просушування на поверхні залишається липкий шар — ті частинки, що не полімеризувалися під впливом ультрафіолетових променів. Чим зняти липкий шар із гель-лаку? Треба скористатися спеціальним засобом та безворсовими серветками.
Декоративні елементи
Також можуть використовуватися різноманітні декоративні елементи, адже дизайни роблять манікюр оригінальним та дуже привабливим. Це стрази, блискітки, бульонки, сухоцвіти, каміфубукі, наклейки. Не варто забувати і про гель-фарби — з їх допомогою можна створювати чудові малюнки на нігтях. Для малюнків також знадобляться пензлики різної товщини.
Як зробити манікюр у домашніх умовах гель-лаком?
Перед тим, як робити гель-лак вдома, необхідно ознайомитися з покроковою послідовністю нанесення гель-лаку на нігті, адже лише правильне виконання всіх маніпуляцій забезпечить відмінний результат.
Гігієнічний манікюр
Зробіть звичайний манікюр, до якого ви звикли. Це може бути класичний обрізний, європейський (необрізний) або апаратний манікюр. Відсуньте або видаліть кутикули, надайте бажану форму нігтям та відполіруйте їх.
Підготовка нігтів до покриття
Знежирте нігтьову пластину дегідратором та нанесіть праймер — це виключить проблему сколювання гель-лакового покриття.
Техніка манікюру гель-лаком і сушка
Нанесіть базове покриття (шар має бути тонким) та помістіть пальці в лампу. Нанесіть два шари кольорового гель-лаку. Техніка покриття гель-лаком нескладна — рухайте пензликом зверху вниз, обов’язково профарбуйте торцеву частину нігтя. Кожен шар обов’язково треба сушити в лампі. Нанесіть топове покриття, також обов’язково профарбуйте торець. Полімеризуйте в лампі. Наостанок зніміть липкий шар за допомогою спеціального засобу.
Дизайн нігтів
Якщо ви бажаєте зробити дизайн нігтів, то додайте декоративні елементи після того, як нанесли кольоровий гель-лак.
Часті питання про гель-лак
У новачків доволі часто виникають різноманітні запитання щодо проведення процедури, адже неправильно виконання здатно привести до різноманітних проблем із нігтями після гель-лаку.
Чому не тримається гель-лак?
Відшарування гель-лаку можуть спровокувати пил, ворс, погане знежирення. На довговічність покриття впливає також техніка нанесення гель-продуктів — усі вони мають наноситися тонким рівним шаром. Якість сушки в лампі також має значення — усі шари покриття мають бути добре просушені.
Чи можна робити гель-лак в 11 років?
Експерти не радять дітям в 11–12 років робити манікюр гель-лаком, наносити цей продукт можна тільки з 16 років, в ідеалі — з 18. У цьому віці нігтьова пластина вже повністю сформована.
Чи потрібно відпочивати нігтям від гель-лаку?
Не варто робити перерви в носінні гель-лаку. Якщо ви будете дотримуватися всіх правил і технік, то матеріал ніяк не шкодить нігтям.
Як зробити гель-лак матовим?
Матові нігті зараз у тренді. Якщо ви придбали лише глянцеві гель-лакі, тоді спеціальний топ допоможе зробити їх матовими. Матуючий фінішний засіб наноситься після того, як висох останній шар кольорового гель-лаку, потім його необхідно просушити 2 хвилини в UV-лампі або 30 секунд в LED-лампі.
Як зняти гель-лак у домашніх умовах?
Питання «як знімати гель-лак вдома правильно?» є нагальним, адже використання неправильного алгоритму може призвести до проблем із нігтями та шкірою пальців.
Чим зняти гель-лак? Це можна зробити пилкою, рідиною з ацетоном у складі або фрезером.
Якщо ви вибрали апаратний метод, тоді дуже уважно вибирайте апарат для домашнього використання. Ми вже розповідали, як правильно вибрати фрезер для манікюру й педікюру, тож неодмінно скористайтеся порадами наших експертів.
Як зняти гель-лак фрезером? Виберіть зручну швидкість роботи апарату та приберіть шар гель-лаку спокійними рухами. Рухайтесь від центру нігтьової пластини до вільного краю, при цьому не забувайте про зону біля бічних валиків і кутикули. Фрезою сформуйте потрібну форму та довжину нігтів. Приберіть пил із пальців за допомогою щіточки. Відшліфуйте нігті та змастіть їх зволожувальним кремом або олією.
Тепер ви знаєте все про манікюр гель-лаком і можете самостійно вдома зробити красиве та якісне покриття нігтів.