• Укр
  • Рус

Як зробити так, щоб омріяний товар не обернувся на гарбуз

145
Додати
до обраних
Поділитися

Уяви ситуацію: ти давно мріяв про новий смартгодинник. І вжух — з усіх можливих варіантів знаходиш його на OLX. Сумнівів немає — треба брати!

Тут усе просто: клік «Написати автору» — уточнити деталі — дочекатися відповіді.

– Продавець відповідає швидко і, до речі, ще й ціна суттєво нижча, ніж в інших місцях.

– Ти подумки: «Ну, сьогодні точно мій день», і питаєш, як оплатити. Продавець запевняє, що треба зробити передоплату на картку, щоб уже незабаром ти отримав свій товар. Адже вже зараз ним цікавляться 10 інших покупців.

– Швиденько відправляєш передоплату та з нетерпінням чекаєш…

Як же довго ти чекаєш омріяний девайс! Перш ніж розумієш, що продавець зник разом із твоїми грошима: заблокував листування в месенджері, вимкнув телефон, не надіслав товар і додав кругленьку суму на свій рахунок.

Українці стали рідше стикатися з шахрайством під час онлайн-шопінгу — дослідження

І всі ми знаємо, що мова зараз не про смартгодинник. Щоб бажана річ після передоплати не перетворилася на гарбуз, краще взагалі забути, що існує слово «передоплата».

Як розпізнати шахрая й уникнути втрати грошей на «передоплаті»?

    1. Для початку, стався з обережністю до оголошень із занадто низькими цінами. Подивися подібні пропозиції в декількох продавців. Якщо вартість обраного товару безпричинно низька — краще не ризикувати й пошукати варіанти з більш реалістичною ціною.
    2. Продавець ставить ультиматум або робить передоплату обов’язковою умовою угоди? Знову ні!
    3. Обирай ті оголошення, де товар продається з OLX Доставка. Вона гарантує, що тобі не доведеться розкривати свої платіжні дані третім особам, а оплата продавцю прийде, тільки коли ти перевіриш та забереш товар із Нової пошти.

Зберігайте обачність — прості правила безпечної купівлі в інтернеті

  1. Продавець каже, що товар не відповідає умовам послуги OLX Доставка? Не біда — можна попросити про післяплату і сплатити при отриманні замовлення у відділенні пошти. З усіх ситуацій є вихід!

Не дай шахраям перетворити бажаний товар на гарбуз, скажи «ні» передоплаті.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
онлайн-безпека з OLX

Trust & Safety: онлайн-безпека з OLX

Що таке Trust & Safety, як створюється щоденний захист на OLX ✔️ Розглянемо три основних правила, які допоможуть уникнути шахрайства ✔️ Пройдіть тест: «Чи не натрапили ви на шахраїв?» ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.