Скільки коштує розпочати екологічний спосіб життя

197
Додати
до обраних
Поділитися

22 квітня в світі відзначають День Землі. До свята аналітики платформи OLX розповіли, якими базовими речами варто обзавестися, щоб розпочати екологічний спосіб життя та у скільки це може обійтися. Також опубліковано рейтинг областей, де екотоварів найбільше – лідирує Київська.

Перше, чим варто обзавестися тим, хто вирішив стати розумним споживачем, – це, зсвіно, екосумка. Її можна використовувати замість поліетилену в продуктових магазинах і не тільки. За даними OLX, вартість пакета в супермаркеті – 2 грн, середня ціна за сумку на платформі – 150 грн. Разове вкладення в тканинний аксесуар або авоську допоможе значно скоротити споживання поліетилену, який практично не підлягає розкладанню.

Для тих, хто готовий поринути у принципи розумного споживання ще глибше, альтернативою целофану в продуктових магазинах стануть контейнери. На OLX цілий набір можна знайти в середньому за 250 грн.

Якщо практикувати фасування у контейнери поки незвично, можна скористатися спеціальними тканинними торбинками для фруктів та овочів. Коштують вони приблизно 100 грн.

Інфографіка_OLX_Як стати еко-френдлі (1)

Для шанувальників кави екологічним варіантом стане заміна одноразових стаканчиків на термокружки. Просити каву в свою чашку в закладах зараз – звичайна практика. У деяких кав’ярнях за це навіть роблять знижку. Таким чином, можна зробити внесок у збереження навколишнього середовища, оскільки зменшується споживання паперових стаканчиків, які не підлягають переробці. Середня вартість термокружки на OLX – 200 грн.

На замітку тим, хто вважає за краще пити воду і тим, хто любить флетлеї в інстаграмі, на OLX можна знайти гарні пляшки для води за 100 грн. Зараз їх більше 800 штук. Багаторазові пляшки допоможуть позбутися від звички купувати воду в пластикових тарах.

Вести більш екологічний спосіб життя можна почати навіть зі свого телефону. Достатньо замінити звичайний чохол на біорозкладаний. Вартості обох в середньому ідентичні – 150 грн.

В екомоду активно входять дерев’яні зубні щітки. Використовуючи такі, ви також мінімізуєте споживання пластику, який йде на виробництво звичайних щіток. А ціна однакова – 50 грн в середньому.

Весь набір базових та опціональних речей обійдеться приблизно в 1 160 грн. Стільки коштує почати більш екологічний спосіб життя, дотримуючись принципів розумного споживання.

Аналітики OLX також підрахували, в яких регіонах продається найбільше товарів для екологічного способу життя. Виявилося, що розумним споживачем найлегше бути в Київській, Харківській та Одеській областях.

Рейтинг областей за кількістю екотоварів 2019

1. Київська – 33%
2. Харківська – 9%
3. Одеська – 8%
4. Дніпропетровська – 8%
5. Львівська – 6%

А ось найскромніший вибір у Закарпатській області. Разом з нею в трійку рейтингу з кінця увійшли ще Чернівецька та Волинська.

Поділитися
Додати
до обраних
«Попит на газове обладнання зріс утричі»: як Rudyy продає на OLX під час війни

«Попит на газове обладнання зріс утричі»: як Rudyy продає на OLX під час війни

Підприємець розповів, як команда продовжує працювати під обстрілами, втративши один з цехів, та навіщо газове обладнання потрібно бійцям ЗСУ та цивільним.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!