61% орендарів у Львові шукають однокімнатні квартири: аналітика OLX Нерухомість

Додати
до обраних
Поділитися

Однокімнатне житло найпопулярніше – його шукають 6 з 10 львівських орендарів і вартість складає від 6 100 до 7 000 грн в місяць. «Трійки» падали в ціні у квітні і травні. 39% власників помешкання не співпрацюють з ріелторами при здачі квартир в оренду, проте серед тих, хто користуються їхніми послугами, найбільше власників трикімнатного житла – повідомляють аналітики OLX Нерухомість.

Найдорожчі квартири знаходяться у Галицькому районі. Тут вартість трикімнатного житла складає 12 100 грн в середньому. В порівнянні з весняним сезоном минулого року, цьогоріч середня ціна на «трійки» зросла на 43% й орендна плата складала 8 750 грн.

У топ-3 найдорожчих районів увійшли Шевченківський та Франківський, ціни на квартири тут майже не відрізняються. Оренда «однушки» тут в середньому коштує 6 800 грн, «двійки» – 8 200 грн, а трикімнатне житло обійдеться до 10 000 грн в місяць. Районом з найдешевшими квартирами у цьому півріччі залишився Залізничний. Ціни на «однушки» та «двійки» тут найдешевші, а «трійку» можна зняти в Сихівському і зекономити 400 грн.

OLX_Скільки коштує орендувати квартиру у Львові

Як змінювались ціни на оренду квартир у Львові за останні півроку

З початку 2019 року ціни на квартири у Львові були нестабільні. За даними аналітики, вартість однокімнатних квартири піднялася у квітні та травні, приріст склав 4%. «Двійки» також зросли на 4% в лютому, проте вже наступного місяця ціна трохи впала. Помітний стрибок був у червні і склав 6%. Трикімнатні квартири дорожчали в лютому і в червні на 2-3%, а от у квітні і травні був спад, квартири різко подешевшали на 5%.

Попит та пропозиція на орендоване житло

Львів’яни найчастіше шукають однокімнатні квартири. За перше півріччя 2019 відгуків на оголошення про оренду однушок було 47 900, це 61% від загальної кількості реакцій, – повідомляють аналітики OLX Нерухомість. До порівняння, «двійки» поступаються майже на половину – 34% (27 000 відгуків), а трикімнатні виявилися в найменшому попиті серед пошукачів житла – тільки 5%, тобто 3 600 від загальної кількості відгуків.

Щодо власників помешкання, з початку 2019 року найчастіше на платформі OLX у Львові пропонували «однушки» – 5 200 оголошень, які склали 48%. На другому місці опинились двокімнатні – 4 200 пропозицій. «Трійки» продовжують і тут «пасти задніх» – близько 1 200, тобто 12%. У Галицькому та Франківському районах квартири здають найчастіше. Складніше знайти житло в Личаківському і Залізничному, там пропозицій найменше.

4 з 10 власників квартир, які здають житло в оренду, роблять це без ріелторів. У першому півріччі 2019 послугами ріелтора користувались 14% орендодавців. Найчастіше власники «трійок» вказували, що готові співпрацювати з ними, – 25% серед всіх оголошень про здачу трикімнатних апартаментів. Найрідше – власники однокімнатних квартир, частка пропозицій 16%. Майже кожен п’ятий власник «двійки» користується послугами ріелтора при здачі житла.

Поділитися
Додати
до обраних
Як мінімізувати ризики, якщо купуєте житло в новобудові: поради юриста

Як мінімізувати ризики, якщо купуєте житло в новобудові: поради юриста

Яку інформацію варто перевірити, розповів співзасновник онлайн-сервісу перевірки документів новобудов Monitor.Estate Володимир Копоть.