Скільки витрачають і заробляють українці на хобі

644
Додати
до обраних
Поділитися

На полюванні та рибалці заробляють найменше, хоча ці захоплення – в трійці найпопулярніших серед українців. Найбільше готові вкладатися в хобі подорожувальники: 4 з 10 лише на інвентар витрачають від 1000 до 3 000 грн на місяць. На книжки, танці та художню творчість переважно витрачають не більше 500 грн. Колекціонери більше за інших полюбляють торгуватися. За результатами опитування OLX, серед найбільш рідкісних хобі – заняття голубівництвом, картами Таро та пошук акцій у магазинах.

Тільки 14% українців сказали, що не мають жодних захоплень. Щодо всіх інших, кожен п’ятий займається спортом, один з десяти захоплюється музикою, при цьому більшості достатньо просто слухати пісні. В п’ятірці найпопулярніших хобі ще колекціонування – 14% відповідей, стільки ж шанувальників полювання та риболовлі. Закриває топ-5 художня творчість та рукоділля.

Ще 10% українців не знайшли своє хобі у варіантах відповідей, і своїми захопленнями вони назвали їжу, бесіди з творцем та пошук акцій у магазинах. 78% респондентів – це чоловіки віком від 25 до 44 років, тому можна припустити, що черговим хобі представників чоловічої статі є проходження опитувань на OLX.

Найпопулярніші хобі українців

Серед тих, хто обрав спорт, 42% їздить на велосипеді, 17% займаються фітнесом, 12% – футболом. Кожний десятий респондент займається більш рідкісними активностями: боулінгом, американським футболом, автоспортом, спортивним туризмом, тріатлоном та сквошем. Серед незвичних спортивних захоплень – історичне фехтування та дрон-рейсинг. Шанувальники спорту досить дисципліновані – 40% займаються більше трьох разів на тиждень, ще 38% – не менш двох. При цьому 4 з 10 тренуються самі, інші – з друзями, тренером, сім’єю.

Щодо колекціонерів, вони найчастіше збирають монети – 28%. Багато хто вказав, що колекціонує статуетки, годинники, моделі машин та залізниць. Але знайшлись і ті, хто збирає мінібутилочки з-під алкоголю, медичні інструменти та морських свинок. Серед тих, хто не ходить з металошукачем, а знаходить речі в мережі, 84% поповнюють свої колекції через OLX. При цьому мотивів декілька: широкий асортимент, можливість торгуватися та низькі ціни.

Рибалкою та полюванням займаються майже 15% опитаних. Тільки рибалять 2 з 3 респондентів, 27% роблять і те, й інше (не одночасно). Ці люди – єдині, хто дотримуються традицій і шукають інвентар в спеціалізованих магазинах частіше, ніж у мережі. Крім того, рибалка та полювання не приносять прибутку 91% українців.

Шанувальники музики переважно грають на гітарі/електрогітарі. А прослуховування пісень – хобі кожного третього поціновувача музики. Заробляють на цьому захопленні 2 з 10 українців.

Майже 11% респондентів займаються різними видами художньої творчості. Найбільш популярні малювання (22,6%), вишивання (16%) та в’язання (13%). Серед незвичних захоплень респонденти назвали гостріння бритв, шиття ляльок з капрону та прикрашання весільних кортежів.

OLX_Скільки витрачають і заробляють українці на хобі

Хобі та гроші

Найбільше українців заробляють на художній творчості та рукоділлі – 32%. Кожному п’ятому музиканту його захоплення також приносить дохід. На танцях та спорті заробляє по 15% людей. Найменше «відбити гроші» вдається рибалкам – 9%.

Щодо витрат, затятим подорожувальникам хобі вдарить по кишені найсильніше: 4 з 10 мандрівників лише на інвентар готові витрачати від 1 000 до 3 000 грн за місяць.

Колекціонери, рибалки та музиканти закладають менший бюджет на своє захоплення – до 1 000 грн. Ті, хто займаються танцями, художньою творчістю або читанням, не витрачають усі гроші світу: їх витрати загалом не перевищують 500 грн.

58% українців придбають товари для свого хобі онлайн. При цьому, майже ніхто не шукає в Інтернеті лише нові речі, більшість приваблюють як б/в, так і нові товари – 83%. Про те, що купувати речі на вторинному ринку – це екологічно, задумалися тільки 3-6% респондентів. Українці в першу чергу знаходять вигоду в низькій ціні та широкому асортименті. Ще одна причина – можливість торгуватися з продавцем. Її здебільшого вказували колекціонери – 48%.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як економити електроенергію

Як економити електроенергію та допомогти енергетикам: 10 порад

10 простих порад щодо економії електроенергії, щоб зменшити навантаження на енергосистему та забезпечити світло в українських оселях ✔️ Підтримайте енергетиків під час війни! ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.