• Укр
  • Рус

Кількість вільних квартир у Києві зменшилася майже на чверть

1909
Додати
до обраних
Поділитися

Упродовж останніх шести місяців більше українців почали здавати своє житло в оренду, а 62% господарів першими йшли на поступки своїм мешканцям. Найчастіше – робили знижку на оренду. Однак уже наприкінці літа ціни на орендовані квартири поповзли вгору, а пропозиція почала стрімко зменшуватися. В OLX Нерухомість проаналізували актуальну ситуацію на ринку оренди та розпитали про настрої орендодавців від початку повномасштабної війни.

Кількість вільного житла у великих містах зменшується

В Україні почалася друга хвиля внутрішньої міграції. Якщо навесні українці шукали житло дешевше та часто обирали на літо заміську нерухомість, то зараз в пріоритеті квартири в мегаполісах. Так, у чотирьох містах-мільйонниках за перший тиждень вересня кількість пропозицій зменшилася від 10% у Львові до 23% у Києві.

Як змінилася пропозиція на ринку довгострокової оренди квартир

Місто К-сть оголошень на 1-й тиждень серпня К-сть оголошень на 1-й тиждень вересня Різниця
Київ 26 658 20 569 -23%
Одеса 12 490 10 236 -18%
Львів 5 359 4 836 -10%
Дніпро 3 886 3 278 -16%

*Дані OLX Нерухомість.

У західних областях ситуація трохи інша: з 7 міст лише в трьох найвідчутніше поменшало квартир від орендодавців:

  • на 24% менше оголошень в Івано-Франківську. У місто їдуть з усіх куточків країни, і багато квартир здають за цілком прийнятними цінами;
  • на 31% та 35% відповідно в Рівному та Луцьку. Найімовірніше – через ризик вторгнення з боку білорусі та відсутність ажіотажу серед українців самі ж орендодавці почали пропонувати менше квартир.

Кількість вільних квартир у Києві зменшилася майже на чверть

Чи буде зростання цін

Близько половини всіх пропозицій на ринку оренди житла представлені однокімнатними квартирами. За даними OLX Нерухомість, у вересні серед міст-мільйонників найбюджетніші варіанти можна знайти в Одесі за 5 500 грн/міс. У західних регіонах доступні ціни у Луцьку та Рівному – в середньому 7 500 грн/міс. Найдорожчою буде оренда однокімнатної квартири за 16,5 тисяч грн в Ужгороді. Останні два місяці літа та початок осені саме це місто вирізняється найбільшим цінником, «посунувши» навіть Львів.

Через повернення українців додому, внутрішню міграцію та активний переїзд у великі міста восени можна очікувати на стрибок цін. Зокрема, це стосуватиметься деяких міст-мільйонників. Так, за даними платформи, в Одесі та Дніпрі оренда однокімнатної квартири впродовж першого тижня вересня вже збільшилася на 600 грн у порівнянні з першим тижнем серпня. У столиці цінник збільшився на 1 000 грн, а у Львові – на 1 600 грн.

Що кажуть орендодавці

Згідно з опитуванням на OLX Нерухомість, переважна більшість орендодавців (83%) планують і в подальшому здавати в оренду своє помешкання. Понад 17% господарів почали це робити після 24 лютого. Загалом же 62% власників квартир першими йшли на поступки з огляду на війну, 21% опитаних зробили це на прохання своїх мешканців. Найчастіше господарі робили знижку на оренду. 58% орендодавців вказали, що знизили ціну в діапазоні 20-50%. Окремі респонденти зазначали, що перші місяці просили лише оплачувати комунальні платежі, а потім знизили вартість оренди.

Всього 85% орендодавців задоволені співпрацею зі своїми орендарями. Найбільше на позитивне враження вплинули:

  • вчасна та сумлінна оплата за оренду та комунальні послуги (66% голосів);
  • легкість спілкування та швидке вирішення будь-яких питань (59%);
  • дбайливе ставлення до квартири та майна (58%).

Дані онлайн-опитування OLX
Вибірка: Цільова аудиторія категорії OLX Нерухомість
Основна вибірка, N=530
Серпень 2022 р.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як змінились за рік ціни на купівлю квартир

Як змінились ціни на купівлю квартир у найбільших містах України у 2023 році?

Ціни на купівлю нерухомості в Україні на первинному та вторинному ринках: що змінилося у 2023 ✔️ В яких містах України найбільше купують житло ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.