• Укр
  • Рус

Як відреагував ринок оренди в столиці на жовтневі обстріли

1820
Додати
до обраних
Поділитися

Два тижні жовтня кияни прокидались під масові звуки ворожих обстрілів. Тож в OLX Нерухомість дослідили, чи вплинули російські атаки цивільної інфраструктури на ринок оренди столичних квартир.

На початку місяця вибір помешкань у столиці налічував понад 19 тисяч оголошень. Однак станом на 17 жовтня, коли Київ вдруге зазнав атаки, асортимент знизився на 14%. Найвідчутніше пропозиція зменшилася в Деснянському (23%), Дарницькому (21%) та Дніпровському (19%) районах. Водночас найменше ситуація змінилася на Печерську та в Шевченківському районі — оголошень поменшало на 10% та 12% відповідно.

При цьому, за даними OLX Нерухомість, різкої зміни вартості оренди не відбулося. До прикладу, за однокімнатки в Голосіївському та Шевченківському районах орендодавці так само пропонували помешкання впродовж двох тижнів жовтня за вартістю 12 000-12 500 грн, у Солом’янському та Дарницькому — на рівні 10 000 грн, в Деснянському та Дніпровському — 6 000 та 9 000 грн відповідно.

Ціни все ще нижчі, ніж до повномасштабної війни

Якщо порівнювати два тижні, коли столиця зазнала російських обстрілів, із аналогічним періодом у мирному січні 2022, то слід зазначити, що зараз вартість оренди в більшості районів ще не досягла довоєнного рівня. Найпопулярніші квартири — однокімнатки — найбільше «впали»в ціні в Святошинському та Деснянському районах — на майже 14%. Якщо ж порівнювати з жовтнем минулого року, то різниця ще більш разюча. Так, ціна оренди у вищезазначених районах Києва за рік менша на 22% у Деснянському та на 19% у Святошинському.

Загалом, у порівнянні з минулим роком, зараз вибір помешкань набагато більший. Відповідно до січня, асортимент квартир у Києві зріс майже на половину, а відповідно до жовтня 2021 року — взагалі вдвічі та станом на 17 жовтня склав 5 060 оголошень.

На Лівому березі стало більше вільних квартир

За рік вибір серед однокімнатних квартир на Лівому березі розширився на 39%. Натомість на Правому кількість оголошень зросла лише на 32%. Для бажаючих винайняти двокімнатку співвідношення по обидва береги Дніпра було приблизно однаковим. За даними OLX Нерухомість, асортимент помешкань станом на 17 жовтня збільшився на 18% відповідно до аналогічного періоду минулого року. А от трикімнатних квартир — навпаки — поменшало на 5,5% на Лівому березі та на майже 8% на Правому. Ймовірно, попит на більшу житлову площу спричинений внутрішньою міграцією великих родин з прифронтових регіонів.

Поділитися
Додати
до обраних
Обмін нерухомості: що таке договір міни і як обміняти житло | Блог OLX

Обмін нерухомості: що таке договір міни і як обміняти житло

Як оформити обмін нерухомості, способи розміну житла ✔️ Чим відрізняється від продажу та яка вигода ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!