• Укр
 • Рус

Як отримати безкоштовний модульний будинок в Україні?

9501
Додати
до обраних
Поділитися

Починаючи з кінця лютого російські окупанти нещадно руйнують цивільну інфраструктуру. Тільки на кінець серпня 2022 року кількість зруйнованих житлових будинків сягає 123 тисяч. Через руйнування, бойові дії та постійні обстріли з’явилася велика кількість внутрішньо переміщених осіб. Також чимало громадян залишилося в рідному населеному пункті, але без даху над головою.

Що робити людям, які втратили власне житло або поки що не можуть повернутися додому? Готові модульні будинки стали справжнім порятунком для таких українців. Ці будівлі складаються за принципом конструктора, будуються дуже швидко й забезпечують комфортні умови для життя. Модульні будинки — це ефективне рішення для розселення ВПО.

“Чи знаєте ви, що модульний будинок можна отримати безкоштовно? Існують проєкти, завдяки яким в українців, постраждалих від війни, може з’явитися тимчасове житло.”

Звідки беруть та де встановлюють модульні будинки?

Ініціатива щодо тимчасового житла реалізується за підтримки благодійних фондів і Міністерства розвитку громад та територій. Побудовою каркасних споруд займаються спеціальні компанії, при цьому кожен будиночок створюється безпосередньо під родину.

Є два основних варіанти розташування готових модульних будинків. Перший — це регіони, що є українським тилом. Найпопулярнішими серед них є Львівська, Закарпатська, Чернівецька, Рівненська області. Другий варіант — розміщення безпосередньо на місці, де раніше був зруйнований будинок. Здебільшого це деокуповані території, а також населені пункти, в яких житло сильно постраждало від ракетних ударів.

Топ 5 ініціатив з отримання модульних будинків

Наразі в Україні є декілька гучних проєктів, пов’язаних із побудовою тимчасового житла для родин, які постраждали від війни. Мета кожної з ініціатив — забезпечити громадян дахом над головою.

Фандрейзинговий проєкт NEST

Ця благодійна ініціатива реалізується спільно з OLX Нерухомість та гуманітарним штабом БФ Сергія Притули. Головний фокус проєкту — люди, в яких російські окупанти повністю зруйнували приватні будинки.

“Зараз у рамках проєкту NEST є мета надати домівки 585 українським родинам у 49 населених пунктах. При цьому будинки перейдуть у власність людей.”

Ось головні особливості ініціативи:

 • житло розташовують на земельних ділянках, де раніше був приватний будинок;
 • модулі розраховуються в залежності від кількості членів родини;
 • електрику, воду та опалення під’єднують до вже наявних комунікацій;
 • мінімальний набір приміщень-модулів — це спальня, кухня та ванна кімната;
 • будинки одразу ж готові для заселення й комфортного життя (в житлі є все необхідне, навіть ложки і вилки, меблі та інше).

На сайті https://www.nestolx.org/ кожен охочий може фінансово підтримати українців, які залишилися без житла.

Проєкт благодійного фонду «‎Дем’янове диво»‎

Благодійний фонд «‎Дем’янове диво»‎, що розташований на Волині, пропонує компактні шелтери. Ця ініціатива передбачає:

 • площу будиночків близько 20 квадратних метрів;
 • наявність інклюзивних проєктів, які актуальні для переселенців з інвалідністю;
 • виконання майже всіх робіт (до 90 %) українськими, а не іноземними компаніями.

Основною авдиторією проєкту є родини до 5 людей, де є особи з інвалідністю. Також шелтери будують для багатодітних сімей та українців, які опинилися у важких життєвих обставинах.

“Варто знати: будиночки по проекту «‎Дем’янове диво»‎ залишаються власністю благодійного фонду, а переселенці можуть у них проживати до налагодження життєвих обставин.”

Благодійний проєкт Leo States

На Львівщині організували ціле містечко, яке складають модульні будинки для біженців. Локація знаходиться в селі Хоросно на території івент-холу Garden.Prostir. Цікава перевага цього житла — в наявності інфраструктури. В містечку облаштували дитячі майданчики, зони відпочинку, провели інтернет тощо.

В планах проєкту Leo States — розширити географію та збільшити кількість будиночків. Так, до кінця року на території України в рамках цієї ініціативи планують створити до тисячі одиниць житла. Серед регіонів для будівництва актуальними стають також Тернопільська, Київська та Закарпатська області.

Благодійна ініціатива Vsimdim

Проєкт реалізується за допомогою міжнародних спонсорів та пересічних громадян. Його концепція полягає в тому, щоб українці, які залишилися без житла, отримали не просто притулок, а й відчуття комфорту та затишку.

Vsimdim — це не окремі будинки, а цілі поселення, у кожному з яких є своя ванна кімната та кухня. Також споруди розташовуються поблизу інфраструктури, тож внутрішньо переміщені особи можуть одразу повернутися до нормального життя.

Проєкт Товариства Червоного Хреста

На Чернігівщині Товариство Червоного Хреста повністю взяло на себе фінансування проєкту облаштування житла для осіб які його втратили. Модульні будиночки складаються з двох поверхів, а комунікації прокладаються коштом місцевої влади.

Серед будівель — не тільки мініквартири, а й повноцінне двокімнатне житло. Всередині вже є ремонт та вся необхідна техніка.

Хто може отримати безкоштовний модульний будинок?

Зазвичай принцип роботи благодійних проєктів полягає в тому, що інвестори самі обирають родини, яким надають безкоштовне житло. В пріоритеті залишаються люди з інвалідністю, багатодітні родини, переселенці з гарячих точок, сім’ї військових, особи пенсійного віку. Проте в перспективі право на отримання мають усі українці, які втратили житло через обстріли.

Як отримати модульний будинок безкоштовно?

Додаткову інформацію про те, як отримати будинок модульний безкоштовно, треба шукати на офіційних сайтах та у соцмережах благодійних організацій. Зазвичай для подання документів треба зв’язатися з волонтерами чи іншими представниками фонду. Бувають й альтернативні рішення: інколи пропонують записати відео з усіма членами родини та викласти в соціальних мережах із хештегом. Одна з популярних позначок для охочих отримати житло — #дивошелтер.

Якщо хочете отримати модульний дім, треба зібрати пакет документів, який має включати:

 • заяву
 • документи, що підтверджують українське громадянство;
 • довідку ВПО (якщо особа є такою);
 • документи щодо зв’язків з іншими членами родини (свідоцтва про народження, про шлюб тощо);
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • документи про пріоритетність надання житла (наприклад, документ, який підтверджує факт руйнування житла, інвалідність тощо).

Отже, узагальнюємо чек-лист щодо отримання модульного будинку:

 1. Заходимо на сайт або сторінку в соцмережах благодійної організації.
 2. Читаємо про умови.
 3. Шукаємо контакти.
 4. Зв’язуємося з представниками.
 5. Збираємо пакет документів.
 6. Звертаємося до організації.
 7. Подаємо документи.
 8. Чекаємо на свою чергу.

Алгоритм дій може змінюватися в залежності від умов тієї чи іншої організації. За необхідності можете додатково проконсультуватися, щоб дізнатися всі подробиці.

Війна стала важким випробуванням для українців, але ще раз нагадала про нашу єдність та прагнення підтримувати одне одного. Наочний доказ цього — проєкти, в рамках яких будуються безкоштовні модульні будинки. Україна продемонструвала на власному прикладі, що за обмежений час можна повернути відчуття комфорту й затишку людям, які втратили житло через війну.

Ініціатива NEST, що реалізується за сприяння OLX та БФ Сергія Притули, в майбутньому надасть можливість сотням українських родин отримати безкоштовний будинок на місці зруйнованого. Весь світ долучився до допомоги в фінансуванні модульних споруд в України. Кожен охочий може підтримати проєкт за активним посиланням. Саме з таких маленьких та великих кроків і буде складатися наша перемога.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як змінились за рік ціни на купівлю квартир

Як змінились ціни на купівлю квартир у найбільших містах України у 2023 році?

Ціни на купівлю нерухомості в Україні на первинному та вторинному ринках: що змінилося у 2023 ✔️ В яких містах України найбільше купують житло ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.