Погодинні знеструмлення електроенергії, на жаль, вже стали для українців буденністю. Відсутність світла неабияк вплинула й на фрилансерів, і загалом на всіх, хто працює дистанційно. Як бути продуктивними, незважаючи на обставини? Підготували для вас декілька дієвих порад.
Коворкінги
Чимало людей, що працюють дистанційно, віддають перевагу роботі вдома. Проте не кожен із нас має генератор у разі вимкнення світла, а ноутбук з часом розряджається. То яке ж рішення?
Наприклад, коворкінги. Здебільшого вони оснащені альтернативними джерелами живлення. Бувають і безкоштовні коворкінги. А в деяких потрібно буде заплатити за споживання електроенергії (та зазвичай сума фіксована).
Так ви, крім того, отримуєте змогу познайомитися з новими людьми й обмінятися досвідом. Тут кипить робота над цікавими проєктами — атмосфера надихає. Тож принагідно відвідайте коворкінг.
Павербанки
Вже впродовж десяти років павербанки неабияк розповсюджені та є серед ґаджетів своєрідними «рятівниками». А сьогодні вони ще актуальніші.
Павербанк — це портативний акумулятор, завдяки якому ви зможете зарядити будь-який пристрій будь-де й будь-коли. Так-так, ми недаремно згадали про «будь-який пристрій», адже портативні зарядки застосовують не лише для смартфона або планшета. Є такі й для ноутбуків. Зазвичай вони масивніші та потужніші, а ще відрізняються від звичних для нас за характеристиками.
Нині павербанк — вже навіть не потреба, а необхідність. Тому, якщо ви працюєте віддалено, подбайте про те, щоб мати цей зарядний акумулятор для техніки.
Заряджені ґаджети
Оскільки ми попередньо згадали про зарядні пристрої, зазначимо й про необхідність вчасно заряджати техніку. Коли ви бачите, що заряд ноутбука або смартфона майже вичерпано, неодмінно відразу ж його підзарядіть.
Як економити електроенергію та допомогти енергетикам: 10 порад
Не відкладайте це на потім, адже, крім запланованих за графіком, можуть бути введені й екстрені чи аварійні знеструмлення. До цього варто бути готовими. Якщо ви своєчасно заряджатимете ґаджети, то матимете змогу працювати ще декілька годин без світла.
Тайм-менеджмент
Намагайтеся відразу ж впоратися з завданнями, виконання яких займає менше години. Крім того, слід розмежувати їх за рівнем важливості й терміновості. Адже дистанційна робота сьогодні залежить і від розкладу електроенергії також.
Вочевидь, неможливо виконати все й негайно. Саме добре спланована робота неодмінно даватиме результат. Тож перегляньте способи тайм-менеджменту й оберіть той, що найбільше вам до душі.
Альтернатива роутерам
Зазвичай під час знеструмлення інтернет зникає разом із освітленням. Як бути в такому разі?
Найпростіший варіант — тимчасово перетворити смартфон на модем. Увімкнувши на телефоні точку доступу, ви зможете доєднатися до мережі з інших девайсів.
Зверніть увагу на портативні модеми, які здебільшого схожі на флешку. Для цього вам знадобиться SIM-карта з тарифним планом, де є інтернет. Під’єднайте портативний модем до пристрою — й матимете доступ до мережі.
Альтернативні джерела освітлення
Віддалена робота — це не тільки про ґаджети. Ще однією з необхідних складових для продуктивної діяльності є світло. У пригоді стануть USB-лампи. Вони працюють завдяки під’єднанню до портативного акумулятора. Є ще бездротові лампи, що живляться від будь-якого джерела електроенергії та можуть після цього світити протягом декількох годин. Пам’ятайте й про LED-стрічки. Їх також часто використовують як альтернативу освітленню у період знеструмлень.
Генератори
Найперше, що спадає на думку, коли йдеться про ефективну організацію віддаленої роботи в умовах вимкнення світла, — придбати генератор. Тут немає універсальної поради, адже кожному варто зважати на характеристики пристрою й можливість його застосування загалом. Насамперед поміркуйте, чи є у вас змога користуватися генератором відповідно до правил техніки безпеки. Тоді зверніть увагу на необхідну потужність пристрою. І, зважаючи на тип генератора, доберіть відповідне паливо, з якого й буде вироблятися енергія.
Мобільні зарядні станції
Якщо ґаджетів, які потрібно заряджати, у вас небагато, придивіться до портативних зарядних станцій. Принцип роботи такого девайса подібний до павербанка. Він компактний та більш екологічний, порівнюючи з генератором. Неодмінно беріть до уваги пристрої, які вам необхідно заряджати. Це впливає на вибір потужності зарядної станції та швидкість заряджання ґаджетів.
Як вибрати зарядну станцію для квартири
Підсумок
Чимало експертів, говорячи про енергосистему країни, прогнозують складну зиму. Тож варто заздалегідь підготуватися до будь-якого розвитку подій — від погодинного знеструмлення до блекаутів. Насамперед пам’ятайте про необхідність ощадливого використання. Зокрема, вимикайте прилади, якими не користуєтеся, з мережі. І, звісно ж, застосовуйте альтернативні джерела живлення, що не залежать від електроенергії.