У Карпатах, погодьтеся, навдивовижу органічно поєдналися ліси й полонини, озера й річки та, звісно ж, вершини гірських хребтів. Це край, де відпочиваєш і тілом, і душею. Гори вражають унікальністю, тож туристи зазвичай намагаються побачити якомога більше й побувати в усіх визначних місцях.
Безперечно, щоб сповна насолодитися Карпатами, знадобиться аж ніяк не декілька днів. Проте й за невеликий проміжок часу є змога відвідати найкращі локації. Підготували для вас добірку з п’яти маршрутів, неодноразово перевірених і мандрівниками, і відпочивальниками.
Говерла
Відкриває наш список найвідоміша й найвища вершина в Україні (понад 2061 м над рівнем моря). Тут ви зможете пізнати всю велич українських гір, адже чимало з них будуть мов на долоні. Проте підготуйтеся до специфічного гірського клімату, що не завжди зустрічає туристів сонячною погодою. Тож заздалегідь подбайте про дощовик і зручний одяг, оскільки дорога до вершини непроста й потребує терпіння й зусиль.
Маршрутів є декілька. На мапі вони позначені різними кольорами. Ми з вами поговоримо про зелений і синій, адже жовтий і червоний довші та доволі складні для початківців. Точкою відправлення в такому разі для вас буде база «Заросляк».
Зелена стежка. Спершу ви потрапите у хвойний ліс, розташований вздовж річки Прут. Тут прохолодно, тому це хороший варіант для походу влітку. Лісову ідилію згодом, щоправда, перериває кам’яниста ділянка, що й виведе вас до вершини. Під час підйому неодмінно звертайте увагу на вказівники. Це допоможе не втратити орієнтир. Протяжність маршруту загалом — приблизно 4,5 км, а для його подолання знадобиться 3,5–4 год.
Синя стежка. Альтернатива зеленій. Слід врахувати, що попередній маршрут не потребує особливої фізичної підготовки. Натомість синій дещо складніший, оскільки попереду на вас очікують круті дороги вгору. Тому, якщо плануєте вирушити в подорож з дітьми або потерпаєте від певних хронічних захворювань, обирайте зелений маршрут.
Після бази «Заросляк» ви опинитеся у хвойному лісі. Згодом зможете помилуватися краєвидом на Прутський (Говерлянський) водоспад, з якого бере початок річка Прут. Про неї ми згадували раніше. Особливістю цього шляху є те, що він найкоротший: подолати можна за 2,5 год.
Гора Хом’як
Вершина, висота якої — 1542 м, порадує вас не лише неймовірними пейзажами. Підійде це й тим, хто хотів би спробувати себе в ролі підкорювача гір. Маршрут розпочинається від автошляху, що прямує до села Поляниці. Вас постійно будуть супроводжувати вказівники, завдяки яким долати маршрут відчутно простіше.
Під час сходження ви побачите водоспад Женецький Гук, що вражає величністю та красою. Зверніть увагу й на полонину Хом’яків — краєвиди вас неодмінно потішать. Загалом усе займає близько 3 год. Придивіться до цього маршруту, якщо давно мріяли побувати в горах, однак не знаєте, з чого розпочати.
Гора Ґимба
Чи не найвідомішим водоспадом України — Шипітом — помилуватися можна на одному зі схилів гори Ґимби, що приблизно 1491 м заввишки. Тож якщо матимете нагоду, відвідайте цю вершину. До речі, полонина Боржава запропонує вам ще чимало цікавого.
Початковою точкою маршруту є село Пилипець. Частину шляху можна подолати, скориставшись витягом. Коли підійметеся до верхньої станції, перед вами відкриється неймовірний краєвид на інші вершини хребта. Далі — гора Ґимба, відстань до якої — орієнтовно 2 км. Щиро рекомендуємо!
Озеро Синевир
Не лише горами відомі наші Карпати. Згадаймо й про Морське Око — Синевир, що є найбільшим озером в українських горах. А найпростіше й найшвидше дістатися до водойми — через Синевирську Поляну.
Проте, якщо ви все ж таки хотіли б побачити більше, пропонуємо вам зелений маршрут. Він розпочинається з межі селища Міжгір’я та села Синевир — так званого Міжгірського перевалу. Від цієї точки вам необхідно прямувати до гори Озерної, що височить над Синевиром. Йдеться про 1496 м, тож будьте готові до крутих стежок.
Дорогу супроводжують вказівники, які допомагають не загубитися. Далі — спуск до озера Синевир і неймовірні краєвиди! Озеро вражає розмірами, а природа навколо заворожує величчю. Купатися в озері заборонено через низку природних чинників. А ще водойма перебуває під захистом Рамсарської конвенції.
Стежка Довбуша
Оповита легендами місцевість, ще відома як стежка Довбуша, — це шлях, який веде до вершини Маковиці. Подейкують, що саме тут відбулося чимало історичних подій, пов’язаних з іменем Олекси Довбуша та опришками, очільником яких він був.
Маршрут розпочинається в місті Яремчому, неподалік якого розташований і не менш відомий камінь Довбуша. Так ви й дійдете до гірського хребта Запрутські Горгани.
Що подивитися про Україну, її міста, культуру, історію та відомих українців
А вздовж шляху побачите Скелі Довбуша, натрапите на різноманітні печери, кожна з яких теж має про що розповісти. І найголовніше — сповна насолодитеся карпатською природою. Тож цей маршрут сподобається не лише поціновувачам історії, а й тим, хто бажає цілковито поринути в атмосферу українських гір.
Підсумок
Мандруйте й милуйтеся українськими Карпатами! Це, безперечно, з тих подорожей, що неодмінно наповнять вас найкращими враженнями. А для когось навіть стануть місцем відновлення внутрішнього ресурсу. Досліджуйте, відкривайте для себе нові маршрути. І затестуйте рекомендовані в цій статті від OLX!