Забруднення довкілля — одна з найбільших проблем сучасності. Глобальне потепління, природні катаклізми, техногенні катастрофи — усе це наслідки людської недбалості щодо природи. І відповідальність лежить на кожному з нас.
Що ж ми можемо вдіяти? Вочевидь, ми не виправимо все за один день, але це аж ніяк не означає, що не варто й починати. Мінімум, що стане першою сходинкою на шляху до турботи про природу, — відмова від пластику, шкідливий вплив якого є найвідчутнішим. Йдеться, зокрема, і про речі, які ми використовуємо щодня, — поліетиленові пакети. Заміна такого паковання на інше — вагомий крок до порятунку довкілля. Тож пропонуємо вам п’ять екологічних альтернатив поліетиленовим пакетам.
Шопери
Упродовж останніх років дедалі більшої популярності набуває екофрендлі тренд на сумки-шопери. Це торбинки з тканин натурального походження, які стануть у пригоді кожному поціновувачу шопінгу й гармонійно доповнять щоденні образи. Шопери мають низку переваг. Найголовнішим плюсом є їхня багаторазовість. Придбавши один шопер, вам не доведеться щоразу купувати поліетиленові пакети, що неабияк зекономить ваші кошти. Окрім того, шопери місткі й міцні, витримують вагу від 10 до 20 кг, залежно від матеріалу. Ви також можете зробити свою екосумку — починаючи від вибору тканини й розміру та закінчуючи її дизайном, що ще більше наблизить вас до усвідомленого споживання. І найважливішою перевагою є екологічність виробу: що нижчий попит на поліетиленові пакети, то нижчий рівень забруднення довкілля. Проте шопер, як і будь-яка інша річ, потребує належного ставлення та догляду. Тож, якщо ви прагнете, щоб він прослугував вам не один рік, дбайте про його стан, зокрема періодично періть, і зважайте на особливості.
No waste життя: як розпочати сортувати сміття та зменшити його кількість
Мішечки для фруктів й овочів
Найчастіше поліетиленові пакети використовують для фруктів та овочів. Якщо йдеться про придбання одного-двох продуктів, можна обійтися і без окремого паковання. Але що робити, якщо нам потрібно трохи більше? Так-так, у такому разі нам стала б у пригоді ємність, у яку ми могли б покласти придбаний товар. Це актуально, зокрема, на ринках, де продукти фасують у маленькі пакетики, щоб придбане не плуталося між собою. Маємо для вас альтернативу — мішечки для фруктів або овочів. Зазвичай це торбинки, виготовлені із сіточки або легкої, але натуральної тканини. Як і у випадку із шопером, їхньою головною перевагою є багаторазовість. Окрім того, ви можете придбати одразу декілька мішечків, кожен із яких матиме конкретне призначення — або для фруктів, або для овочів, або для чогось іншого. Також у них є доступ повітря до продуктів, що сприятливо впливає на стан свіжої городини чи садовини. А в разі, якщо мішечок забруднився, вам не доведеться викидати його, як це відбувається із поліетиленовими пакетами. Достатньо випрати — і він знову готовий до використання.
Паперові пакети з вторсировини
Останнім часом багато компаній переходить на фірмове паковання, виготовлене з переробленого паперу. Такі торбинки ширяться і в побуті. І це не дивно, адже вони є більш екологічними, ніж поліетиленові. Матеріалу надали «друге життя», що зменшує попит на деревину та інші елементи, необхідні для виробництва паперу. До того ж він біорозкладний, його можна швидше й простіше утилізувати, ніж пластик, тож шкода довкіллю від нього менша. Перевагою паперових пакетів є їхня екологічність. Проте таке паковання має низку недоліків. Наприклад, воно більш вразливе до пошкоджень і, відповідно, слугуватиме менше часу. А ще — боїться вологи, зокрема й дощу, тож пакувати в нього можна лише сухі продукти й товари. Отже, це хороший варіант, коли йдеться про короткочасне використання.
Сумки-сітки
Ця альтернатива пакетам поєднує в собі ознаки шопера й мішечків для фруктів. Її також можна використовувати впродовж тривалого часу, а конструкція сумки-сітки забезпечує доступ повітря до продуктів, що зберігає їх свіжими довше. Такі торбинки мають перевагу над пакетами з поліетилену: вони міцніші, тож витримують більші навантаження. Як і всі згадані тут альтернативи, сумки-сітки виготовлені з екологічно чистих матеріалів, тож їхній вплив на довкілля мінімальний. Окрім того, вони мають стильний вигляд і є свідченням свідомого споживання. Проте не підійдуть для дрібних продуктів, тож зважайте на це.
Вощанки
Дедалі більшої популярності набувають вощанки — паковання, створені переважно з бавовняного полотна й просочені бджолиним чи соєвим воском. Головною особливістю вощанок є можливість протягом тривалого часу зберігати в них різні продукти. Віск має антибактеріальні властивості, тож ваші страви, овочі або фрукти залишатимуться свіжими набагато довше. Окрім того, вощанці можна надати будь-якої форми. Це зручно, якщо ви маєте обмежене місце для зберігання продуктів. Таке паковання також є більш екологічним, ніж поліетиленові пакети: воно багаторазове й біорозкладне, тож не шкодить довкіллю. Вощанки нетоксичні й повністю безпечні, адже виготовлені із натуральної сировини. Вони стануть у пригоді, щоб зберігати, наприклад, сир і хліб, а також залишки їжі у ємностях, що не мають кришок. Так ви зменшите використання пакетів і плівки та подовжите свіжість продуктів принаймні ще на кілька днів.
Підсумуємо
Як бачимо, є безліч альтернатив поліетиленовому пакованню, які не лише більш практичні, а й можуть стати чудовим аксесуаром. Пам’ятайте: відмова від пластику — приклад свідомого споживання. Це мінімум, який ми можемо зробити, щоб подбати про довкілля. Головне — почати.
Бережімо природу разом із OLX!