Кожен п’ятий українець з’їжджає від батьків до повноліття

396
Додати
до обраних
Поділитися

78% українців хоча б один раз переїжджали від батьків. З них 6% з’їжджали двічі, а 10% повернулись і зараз живуть з батьками. Найчастіше, у 39% випадків, змінюють місце проживання у віці 18-22 років. Навчання та шлюб – топ-причини першого переїзду. При виборі помешкання українці найбільше уваги звертають на розташування, вартість та стан житла – такі результати опитування OLX Нерухомість.

Згідно з дослідженням OLX Нерухомість, 78% українців хоча б один раз в житті переїжджали від своїх батьків або родичів. З них 6% з’їжджали двічі, а 10% повернулись і зараз живуть з батьками. Найчастіше люди покидають домівку саме у віці 18-22 роки (39%). Більше того, кожен п’ятий з’їжджає не дочекавшись повноліття. Чим старша людина, тим менше шансів, що вона переїде від батьків. Так, після 29 років лише 3% українців вирішують залишити свою сім’ю.

Найпопулярніший варіант для першого переїзду – орендоване житло, 36% відповідей. Три з десяти вказали, що з’їхали у власне помешкання. Ще чверть вперше переїжджає в гуртожиток, серед них частка студентів найбільша – 42%. Молодь та люди віком до 45 років під час першого переїзду вдвічі частіше обирають орендувати помешкання, аніж ті, хто старше. Коли вам 45+, скоріш за все, був час підзбирати грошей та купити власне житло, частка таких складає 38%.

Жити окремо хочуть всі

3 з 4 українців, які з’їхали і зараз живуть самі, не хочуть повертатися. Навіть респонденти, які пожили окремо, а тепер повернулися до батьків, кажуть, що хотіли б з’їхати – 73% відповідей.

Більшість українців пояснюють такий вибір бажанням мати особисте життя. Респонденти також зазначили, що не хотіли б повертатися до батьків, аби мати особистий простір та відчувати незалежність. А той незначний відсоток людей, які таки готові повернутися під батьківське крило, однаковою мірою роблять це через відчуття близькості до рідних та потребу у піклуванні про родичів. Можливість зекономити кошти на власному житлі або інша фінансова вигода цікавлять українців менше, 15% в порівнянні з 53%.

OLX Нерухомість_Коли і куди з'їжджають українці від батьків

Причини переїзду

Якби люди не закохувалися і не навчалися, вони б жили з батьками до старості. Саме так, топ-причиною переїзду стало навчання в іншому місті, чверть українців обрали цей варіант. Ще 21% переїхали через шлюб. Трійку закриває не менш романтична причина – бажання жити з партнером або партнеркою, 17% відповідей.

Чоловіки трохи частіше, ніж жінки, починають самостійне життя через бажання жити з коханою людиною – 15% проти 13%. Шлюб, натомість, – більш популярна причина серед жінок, 27% в порівнянні з 23% чоловіків. Також жінки з більшою ймовірністю з’їдуть від батьків через навчання в іншому місті – 30% проти 25% чоловіків. Кожен десятий українець покидає сім’ю, бо хоче жити сам.

Топ-3 критерії вибору житла

Сьогодні 60% тих, хто живе окремо від батьків, мають власне помешкання. А 3 з 10 орендують житло. 44% українців шукали нерухомість через спеціалізовані сайти. Серед них 7 з 10 користувалися платформою OLX для пошуку житла. Ще 37% довіряють старим методам і радяться з родичами та знайомими.

Проаналізувавши відповіді респондентів на запитання, які критерії житла для них найважливіші при пошуку, аналітики виділили 3 фаворити: розташування (42% відповідей), вартість помешкання (35%), на третьому місці – стан нерухомості (29%). Цікаво, що вартість житла відзначили як важливу всі, крім тих, хто вже живе окремо, але не в гуртожитку. До порівняння, для людей, які живуть в гуртожитку, ціна на другому місці, а для тих, хто одразу переїхав від батьків в орендоване або власне помешкання, – на сьомому. Для них важливіші кількість кімнат та інфраструктура району. Варто відзначити, що серед цих респондентів половина обрали варіант «Інше» та 20% не вирішували, де їм жити, адже отримали житло у спадок, подарунок або безкоштовно на роботі.

Найменше українці звертають увагу на поверх, озеленення місцевості та вік будинку.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Найкращі рієлтори: хто став Best Seller

Найкращі рієлтори та агентства: хто став Best Seller у червні

Список найкращих рієлторів та агентств нерухомості від OLX.