• Укр
  • Рус

Житло подобово. Чи змінився ринок?

2282
Додати
до обраних
Поділитися

Подобова оренда квартир у мирному житті найчастіше асоціювалася із робочими відрядженнями, туристичними виїздами, святкуванням, цікавими вікендами і подорожами. Поїхати в інше місто на фестиваль або виступ улюбленої групи, гайнути на море або ж на футбольний матч – завжди виручала можливість отримати ключі від комфортного житла у будь-який час доби. Тож не дивно, що подобова оренда стосувалася виняткових подій, які для багатьох нині не на часі.

Квартири на одну-дві доби із продовженням або без також найчастіше винаймали іноземці, які хотіли зануритися у не готельну енергетику міст України, але мандрувати з комфортом.

З початком повномасштабного вторгнення ринок подобової оренди просів. Якщо квартири для довгострокової оренди власники спочатку надавали за оплату комунальних послуг, то нерухомість з подобовою орендою тривалий час пустувала. Найбільше це стосувалося найдорожчих квартир у центрах міст центральної України і столиці.

Хвилі внутрішньої міграції, – коли переселенці з територій, охоплених війною чи окупацією, через Київ й інші великі міста виїздили за кордон або на захід України, – трохи оживили ринок подобової оренди. Утім, попит на розкішні квартири з високим цінником так і не стабілізувався.

У розділі OLX Нерухомість у Києві нині знаходимо більш як 1000 оголошень із подобової оренди квартир на будь-який смак. Оренда найдешевшої однокімнатної квартири обійдеться у 300 грн, утім вибрати можна й серед найбільш поширених варіантів за 500 грн/доба. Житло преміум-класу обійдеться у середньому за 1400-1800 грн/доба.

Зростання попиту на приватні будинки та невисокі поверхи: як змінився ринок довгострокової оренди та чого чекати в майбутньому

І якщо раніше в подібних оголошеннях перевагою було близькість до центру або ванна, то нині це – безперебійне електроживлення, наявність автономного опалення, низькі поверхи і віддаленість від об’єктів критичної інфраструктури. Деякі власники вказують, чи є в будинку підземне паркування або ж бомбосховище, станція метро, яка працює як укриття.

Ринок подобової оренди однокімнатних квартир в Одесі стартує з 299 грн на добу й приваблює заселенням у будь-який час дня і ночі. Найдорожчі варіанти помешкань біля моря коштують близько 1500 грн/доба. Загалом по вибірці «Одеса» у розділі подобової оренди на OLX знаходиться понад 500 оголошень.

Приблизно на сотню оголошень більше зараз активні на OLX Нерухомість у Львові. Найдешевші ціни на однокімнатні квартири для подобової оренди стартують від 300-350 грн/доба. Зате вартість на оренду помешкань у дорогій категорії починається з 2500-3900 грн/доба. Оголошення складені із прицілом на романтику й оренду для виняткових подій, зовсім як у до масштабного вторгнення. Згідно із статистикою OLX, торік у Львові спостерігалася найбільша кількість відгуків на оголошення – до 54 тисяч. Нині кількість скоротилася щонайменше утричі.

У Дніпрі, найбільшому місті до прифронтової лінії, оренда на подобове винаймання починається зі 180 грн/доба. Найдорожчі варіанти можна підібрати за 1400-1500 грн/доба. Загалом тут активні більш як чотири сотні оголошень.

Як і рік тому, традиційно найдешевшою буде зупинка у хостелах, де можна винайняти ліжко-місце за ціною від 35 до 120 грн у Києві. Утім, перш ніж бронювати хостел, варто пересвідчитися, чи він зараз працює.

До порад, як винайняти житло подобово із найменшими ризиками, варто віднести відкритість орендодавця й бажання йти на контакт. Має насторожити, якщо орендодавець відмовляється показувати особисті або документи на квартиру на вимогу, пропонує спілкування поза чатом OLX. Якщо квартира, яку пропонують, відрізняється від фотографій заявленої в оголошенні, це також може свідчити про нечесні наміри орендодавця. Найменший ризик – співпраця з орендодавцями, рейтинг яких підтверджено хорошими відгуками на OLX.

Активність оголошень у рубриці OLX Нерухомість вказує на те, що ринок подобової оренди квартир потроху повертається до своїх довоєнних показників. Є оптимістичні прогнози, що він розквітне із закінченням війни, яке чимало людей пов’язують із відновленням авіасполучення, коли цивілізований світ захоче заново відкрити для себе Україну.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як змінились за рік ціни на купівлю квартир

Як змінились ціни на купівлю квартир у найбільших містах України у 2023 році?

Ціни на купівлю нерухомості в Україні на первинному та вторинному ринках: що змінилося у 2023 ✔️ В яких містах України найбільше купують житло ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.