• Укр
 • Рус

Сліди від скотчу: способи очищення з різних поверхонь

448
Додати
до обраних
Поділитися

Скотч має десятки різноманітних застосувань. Він використовується в офісах, під час пакування посилок, у промисловості, а також під час ремонту приміщень. Він є незамінним інструментом, яким користуються щодня. І хоча скотч має незліченну кількість переваг, є в нього й недолік — коли стрічку знімають, на поверхні залишаються сліди клею, які іноді важко прибрати. Чим відмити клей від скотчу з різних поверхонь, включаючи дерево, скло або кузов автомобіля — у цьому матеріалі пропонуємо найефективніші способи.

Чим зняти клей від скотчу

Майже всі види клейкої стрічки виготовляються із застосуванням акрилового клею. Це означає, що способи видалення залежать тільки від типу матеріалів, на яких є забруднення. Оскільки поверхні мають різну структуру та хімічний склад, то підібрати засіб для очищення від слідів скотчу необхідно з урахуванням цих чинників. Щоб швидко та безпечно позбавитися слідів клею, можна застосувати спеціальні засоби. Вони виготовляються у вигляді спрею або гелю та підходять для більшості видів поверхонь. Купуючи засоби такого типу, варто уважно читати інструкцію та перевіряти, чи відповідає засіб вимогам.

У сучасних квартирах використовується величезна кількість різноманітних виробів: рамки, побутові засоби, предмети меблювання, іграшки для дітей. Щоб очистити такі поверхні від клею потрібно оцінити якість самого матеріалу. Якщо об’єми великі, варто довірити очищення поверхонь компанії, яка здійснює клінінг приміщень та використовує професійні засоби.

Як відмити вікна від скотчу

Під час ремонтних робіт вікна часто заклеюють захисними матеріалами, які дають можливість зберегти їх максимально чистими та неушкодженими. Для цього зазвичай використовують малярний скотч. Проте після його видалення на склі залишаються сліди. Скотч можна прогріти феном або гарячою праскою (найкраще покласти на поверхню тканину). Після цього можна обережно зняти стрічку під кутом.

Однак якщо після відривання на поверхні залишився клей, позбавитися від нього можна декількома способами. Найшвидше та безпечніше відмити клей можна за допомогою спеціальних препаратів. Також можна спробувати підручні засоби, які є в кожному домі. Якщо сліди від скотчу свіжі, можна обійтися м’якими засобами, головне зробити це одразу після його зняття, поки клей не висохнув та не покрився шаром порохів.

Як відмити скотч від скла за допомогою содового розчину

Для цього методу необхідно розчинити соду у воді до густини сметани. Розчин наноситься на поверхню на 2–3 хвилини, після чого видаляється вологою ганчіркою. Якщо клей застарілий, то процедуру доведеться повторити.

Як змити скотч зі скла, використовуючи розчинники

Скло є матеріалом, стійким до дії хімічних речовин. Тому для очищення від скотчу можна використати бензин, уайт-спірит, ацетон або засоби на їхній основі, наприклад, рідину для зняття лаку з нігтів. Для цього потрібно нанести трохи речовини на сліди клею та протерти поверхню. Оскільки ці речовини токсичні та легкозаймисті, під час використовування необхідно забезпечити належну вентиляцію та віддаленість від джерел вогню.

Як відмити сліди від скотчу на склі оцтом

Цей засіб також добре видаляє скотч і його залишки. Для цього необхідно змішати оцет із водою в рівних пропорціях та змочити в цьому розчині тканину або ватний диск. Після цього необхідно покласти матеріал на залишки клею та залишити на 10–15 хвилин. Коли час спливе можна помити скло водою та витерти насухо.

Як відмити сліди від скотчу за допомогою жиру

Цей засіб допоможе розчинити липкий клей і зняти його зі скла. Можна використовувати будь-який жир або такі жировмісні речовини:

 • рослинну олію, наприклад, соняшникову, оливкову або кукурудзяну;
 • масло;
 • ефірну олію;
 • зволожувальний крем.

Треба змочити в речовині ватний диск або ганчірку та потерти скло, залишити на 15 хвилин, а потім протерти скло губкою, змоченою в засобі для миття посуду. Після цього необхідно промити скло водою та витерти насухо.

Як зняти сліди від скотчу з дерева та меблів

Щоб не пошкодити дерев’яну поверхню та не залишити на ній плями, потрібно підбирати засоби, які відповідають покриттю виробів із дерева. Відтерти клейку стрічку з різних за типом поверхонь меблів можна такими підручними засобами:

 • соняшникова або оливкова олія;
 • ефірна олія;
 • бензин;
 • нашатирний спирт;
 • оцет;
 • канцелярський ластик.

Ці засоби допоможуть розчинити або розшарувати клей і зняти його з поверхні без залишків. Але перед тим, як їх застосовувати, потрібно дотримуватися деяких правил:

 1. Перевірте, чи не пошкодить обраний засіб поверхню. Для цього нанесіть трохи розчинника на непомітну ділянку та прослідкуйте за реакцією. Якщо поверхня не змінила колір або текстуру, можна продовжувати очищення.
 2. Наносьте засіб на ватний диск або серветку, а не на саму поверхню, щоб запобігти утворенню плям або пошкодженню лаку.
 3. Повторюйте процедуру доти, поки сліди від скотчу не зникнуть повністю. Потім промийте поверхню водою або мийним засобом, щоб видалити залишки розчинника.

Лаковані поверхні особливо чутливі до дії уайт-спіриту та ацетону, тому чистити такі поверхні цими засобами не варто.

Як відчистити скотч від пластику

Сьогодні пластик впевнено увійшов у побут та широко в ньому застосовується. В оселях його використовують у вигляді багетів, пластикових вікон, плінтусів, панелей ПВХ. Тому не дивно, що часом виникає потреба очистити їх від залишків скотчу, наприклад, після ремонту.

Свіжі сліди можна видалити за допомогою нової стрічки скотчу. Липка поверхня зчіплюється із залишками після щільного притискання та легко видаляється відриванням різким рухом. Таку процедуру можна повторити кілька разів.

Застарілі сліди скотчу можна видалити засобами, які містять спирт — горілкою, лосьйоном тощо. Забруднене місце ретельно протирається серветкою змоченою спиртовмісною рідиною.

Перед тим як зняти скотч із пластикової рами вікна, поверхню можна нагріти феном або випарювачем. Так стрічка відділиться від пластику, а її кінчик можна ухопити та від’єднати від поверхні.

Для видалення слідів від скотчу можна використати побутові засоби, які не містять агресивні або абразивні речовини. Засоби для миття вікон, посуду, очищувальні гелі та спреї розчиняють клей та дбайливо чистять пластикові поверхні. Також, обираючи чим видалити клей від скотчу, можна спробувати такі ефективні засоби, як розчини оцтової або лимонної кислот, мурашиний спирт, рослинні олії.

Чим відтерти скотч із кахлю

Кахель дуже міцний матеріал, який витримує очищення будь-якими хімічними чи фізичними засобами та не втрачає свої якості. Тож вибираючи чим відмити залишки скотчу з кахельної поверхні, можна спробувати очистити її скребком чи канцелярським ластиком, а також розчином соди, оцту, хімічними засобами.

Як змити клей від скотчу з металу

Металеві поверхні часто покриті шаром фарби, нікелю, хрому. Тому для очищення від скотчу треба використовувати засоби, які не шкодять покриттю. Нікельовані поверхні не варто чистити абразивними чи кислотними речовинами. Фарба не витримує засоби з ацетоном.

Для очищення побутової техніки краще використовувати нетоксичні засоби без різкого запаху. Це можуть бути олія, розчини оцту або лимонної кислоти. Для очищення емальованої техніки можна скористатися медичним спиртом, оцтом або засобом для миття скла. Для цього потрібно нанести засіб на ділянки зі слідами клею, після чого протерти техніку вологою губкою або ганчіркою. До недоліків методу можна віднести складність видалення старих плям, але це можна вирішити прогріванням поверхні феном протягом декількох хвилин.

Автомобілісти для очищення металевих частин машини можуть використати бензин. Він теж ефективно очищає поверхню та завжди знаходиться під рукою.

Чим відмити залишки скотчу з одягу

Вироби, яким рекомендоване сухе чищення, не варто самостійно обробляти хімічними засобами. Професійна хімчистка забезпечує ефективне та дбайливе очищення від будь-якого бруду.

Позбутися слідів скотчу на виробах, які можна прати, допоможе господарське мило. Для цього необхідно замочити тканину в теплій воді та натерти поверхню милом. Вона мусить лежати в мильному розчині щонайменше 2 години. Після цього потрібно випрати одяг та прополоскати в чистій воді. Якщо слід від забруднення повністю не відійшов, потрібно повторити процедуру.

Також можна використати 95 % етиловий спирт, горілку чи нашатир. Ватний диск необхідно змочити рідиною та покласти на забруднену поверхню на 10–20 хвилин. Після цього одяг треба випрати.

Забруднення можна видалити за допомогою очищеного бензину, але робити це потрібно обережно, оскільки тканина може пошкодитися. Варто спробувати вплив бензину на маленькій ділянці. Якщо змін немає, можна починати очищення.

Очистити тканину можна за допомогою уайт-спіриту. Засіб також наноситься на забруднену поверхню, а потім місце забруднення ретельно промивається водою.

Під час очищення яскравих матеріалів не можна використовувати ацетон, оскільки він негативно впливає на кольори. Крім того, неправильно нанесений ацетон на поверхню тканини може призвести до появи плям, які видалити неможливо.

Чим зняти двосторонній скотч

Двосторонній скотч є стрічкою, що складається з основної частини (спіненої або поліпропіленової) й акрилової клейкої речовини, яка наноситься на обидві сторони основи. Після застосування такого матеріалу виникають ситуації, коли його необхідно прибрати без пошкоджень. Однак зробити це досить важко, а без додаткових засобів — неможливо. Його призначення — надійно закріплювати дві поверхні, що забезпечується кращими клейними властивостями скотчу. Тому способи як зняти двосторонній скотч, ті ж, що і під час очищення від слідів звичайного скотчу, але доведеться докласти більше зусиль та витратити більше часу. Перед тим як відклеїти двосторонній скотч, необхідно переконатися, що поверхня не постраждає.

Як не пошкодити речі під час видалення залишків скотчу

Способи, пов’язані з видаленням різних видів скотчу, залежать від типу поверхні, на якій він фіксувався. Використовувати спеціальні засоби необхідно дотримуючись інструкції та не застосовувати їх для вразливих матеріалів. Вибираючи чим відмити двосторонній скотч або його аналоги підручними засобами, варто враховувати стійкість структури та кольору матеріалу.

Перед використанням будь-якого засобу для очищення від слідів скотчу, необхідно спробувати його дію на невеликій ділянці поверхні в непомітному місці, щоби переконатись у його безпечності для збереження кольору та структури поверхні.

Скотч — це корисний і практичний матеріал. Є безліч способів для видалення його слідів, треба тільки вміло їх застосувати.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як обрати зубну пасту

Як обрати зубну пасту: поради стоматолога

Як обрати зубну пасту: поради стоматолога ✔️ Вивчайте склад, уникайте барвників, ароматизаторів та антибіотиків, але враховуйте особисті потреби, вік та консультуйтеся з лікарем ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.