Уже два роки поспіль безпека займає пріоритетне місце у житті українців. Повітряні тривоги, на жаль, тепер є нашими реаліями. А заразом — і «тривожні валізки», у кожній із яких неодмінно має бути певний набір медикаментів.
Пропонуємо добірку ліків і найнеобхідніших речей. Та пам’ятайте, що базуватися варто на індивідуальних потребах, відповідно до яких вміст особистої аптечки дещо відрізнятиметься.
Знеболювальні препарати
Біль може розпочатися будь-коли, за будь-яких обставин. Мігрень, спровокована стресом, травма чи навіть раптовий зубний біль — подібне спричиняє неабиякий дискомфорт. Тож необхідно мати під рукою дієві засоби, що оперативно втамують біль або принаймні зменшать неприємні відчуття.
Жарознижувальні засоби
Природно підвищення температури є захисною реакцією — сигналом нашого тіла, що з ним щось не так. Подбайте, щоб у вашій аптечці неодмінно були жарознижувальні препарати.
Противірусні ліки
Ймовірно, підвищена температура свідчить про ту чи іншу вірусну інфекцію. Зокрема, ГРВІ або грип. У такому разі варто своєчасно вжити противірусні засоби. Це полегшить перебіг захворювання.
Ентеросорбенти
Переконайтеся, окрім того, що аптечка містить усі необхідні засоби у разі харчового отруєння. Чи не найпоширенішим серед сорбентів є активоване вугілля. Та принагідно нагадуємо, що слід орієнтуватися насамперед на власні потреби та дослухатися до рекомендацій лікаря.
Протиалергійні препарати
Якщо ви раптом потерпаєте від алергії, додайте до переліку й антигістамінні препарати. Проте це не буде зайвим, навіть якщо алергічних реакцій немає. Візьміть їх із собою просто про всяк випадок.
Заспокійливі засоби
Буває так, що у певних ситуаціях нам доволі складно впоратися з власними емоціями. Насправді ж це є природною реакцією організму на стрес. Тож покладіть до аптечки й заспокійливі — за потреби стабілізуєте свій психоемоційний стан.
Антисептики
Необхідно мати бодай один антисептичний засіб на водній або спиртовій основі (а бажано — обидва). У пригоді стане і для дезінфекції рук, і для оброблення ран.
Чек лист: що потрібно купити для укриття та скільки це буде коштувати
Таблетки для знезараження води
Щоб очистити воду з неперевірених джерел, використовуйте таблетки для дезінфекції. Це помітно зменшить ризик отруєння.
Нестерильні медичні рукавички
Такий засіб індивідуального захисту знадобиться, наприклад, під час накладання пов’язки. Окрім того, він просто необхідний у разі фізичного контакту з постраждалим, коли ми не можемо бути впевнені стовідсотково, наскільки це безпечно для власного здоров’я.
Бинт
Ваша аптечка має містити три різновиди бинтів: марлевий стерильний і нестерильний, а також еластичний. Використовуйте за потреби для перев’язування ран, накладання пов’язок та фіксації кінцівок. А ще зверніть увагу на гелеві антимікробні бинти — на випадок того чи іншого пошкодження шкіри. Опіків, скажімо.
Пластир і лейкопластир
Коли йдеться про дрібні рани й подряпини, застосовуйте пластир або лейкопластир. Щоби запобігти інфекціям, покладіть і їх до аптечки.
Стерильні серветки
Такі серветки швидко поглинають рідину, тому доцільно використовувати їх у разі кровотечі. Окрім того, вони стануть у пригоді й під час оброблення ран.
Автоматичні ножиці
Потенційна потреба розрізати одяг або будь-яку іншу тканину є завжди. Навіть просто для того, щоб відрізати шматок бинта. Додайте їх до вашої аптечки.
Турнікет
Якщо виникне потреба призупинити кровотечу, необхідно застосувати турнікет. Та спершу слід ретельно ознайомитися з правилами його накладання.
Висновок
Наведений у статті чек лист, безперечно, не є вичерпним. Неодмінно візьміть до уваги й рекомендації вашого лікаря. Певні ліки потребують постійного вживання? Покладіть їх до особистої «тривожної аптечки» першочергово. Подбайте й про дітей та людей похилого віку, за яких ви відповідальні. Формуючи перелік лікарських засобів, врахуйте їхні потреби також.
OLX бажає вам здоров’я й безпеки! Бережімо одні одних.