• Укр
  • Рус

Який музичний інструмент обрати: поради для початківців та досвідчених музикантів

297
Додати
до обраних
Поділитися

Музика — це універсальна мова, здатна об’єднувати людей і створювати незабутні миті. Якщо ви мрієте стати музикантом або вже маєте досвід гри, правильний вибір музичного інструмента є важливою складовою вашого творчого шляху. У цій статті ми розглянемо практичні поради щодо вибору музичного інструмента в Україні.

І для новачків, і для професіоналів

Якщо ви тільки розпочинаєте, то найкращими варіантами будуть гітара, укулеле, губна гармошка або блокфлейта. Ці інструменти стали популярними серед новачків саме завдяки простоті навчання без обов’язкового знання нотної грамоти. Крім того, у мережі є багато відеоуроків. А в разі інтересу займатися з учителем музики скористайтеся сайтом оголошень OLX. На ньому ви знайдете пропозиції приватних занять, колективних практик у музичних школах або онлайн-уроків.

Вже цілком впевнені у власних силах? Обирайте музичні інструменти, які використовують у вашому улюбленому жанрі музики. Скажімо, ви хочете грати рок. Тоді вам може знадобитися електрична гітара, а для класичної музики — скрипка або фортепіано.

Укулеле: декілька порад, як вибрати цей музичний інструмент

Важливо встановити максимальну суму, яку ви готові витратити на придбання музичного інструмента. Ціна залежить від виробника, матеріалу, з якого зроблений корпус, механічних та електричних елементів, струн тощо. Саме тому деякі гітари коштують 100 доларів, а інші — декілька тисяч. Береться до уваги також і історія самого музичного інструмента: скрипки від іменитих виконавців або майстрів мають вищу вартість завдяки своєму «імені». Якщо ви початківець, можливо, краще розпочати з доступнішого та дешевого інструмента, а потім, здобуваючи досвід та вдосконалюючись, перейти до професійного. Не поспішайте і вкладайте гроші тільки у той інструмент, на якому ви будете грати найбільше.

Проведіть дослідження ринку. Ознайомтеся з різними брендами, моделями і особливостями музичних інструментів, які вас цікавлять. Прочитайте відгуки, подивіться відеоогляди, поспілкуйтеся зі знайомими музикантами.

Як початківцю вибрати гітару

Та все ж найкращий спосіб оцінити музичний інструмент — пограти на ньому. Відвідайте музичні магазини або домовтеся із продавцем про зустріч. Вам має подобатися не лише звучання, але й комфорт під час гри: як інструмент лежить у руках, чи зручно діставати до всіх струн на гітарі або отворів на флейті, чи не важко тримати інструмент, чи природним є при цьому положення рук та пальців. Зверніть увагу і на якість виробу. Огляньте його деталі, переконайтеся, що всі частини добре прилягають, що немає видимих дефектів або неточностей у монтажі. Адже якість виготовлення впливає на звучання, стійкість та тривалість експлуатації інструмента.

Чим відрізняється класична гітара від акустичної?

У разі, якщо ви ще не впевнені, чи будете грати на інструменті постійно, або якщо у вас обмежений бюджет, розгляньте можливість оренди. Деякі музичні магазини або прокатні компанії пропонують послуги оренди інструментів, що дозволить вам випробувати його перед придбанням та зрозуміти, чи це справді те, що вам потрібно.

Купуючи музичний інструмент, не забувайте й про можливі додаткові витрати, як-от аксесуари (струни, мундштуки, кейси, медіатори тощо), ремонт та обслуговування.
На OLX і новачок, і професіонал підбере музичний інструмент, засоби догляду за ним або додаткове обладнання на свій смак та відповідно до бюджету. Тисячі оголошень для музикантів поділені на категорії для зручності пошуку. На сайті представлені і б/в, і нові товари.

Якщо полюбляєте екзотику

В Україні можна придбати й екзотичні музичні інструменти з різноманітних куточків світу. Розповімо про декілька з них.

Джембе — це африканський барабан із дерев’яним корпусом і шкіряним покриттям. Він має гучний звук і використовується в африканській музиці та народних ансамблях.

Джембе

Банджо — струнний інструмент із Північної Америки, дещо подібний до гітари, але має резонатор, що нагадує металевий барабан. Банджо часто використовується в американській фолк-музиці та блюзі.

Калімба

Калімба — музичний інструмент із Африки, також відомий як пальцеве фортепіано. Калімба складається з металевих пластинок, які відтворюють ноти, і дерев’яного корпусу. Цей інструмент має мелодійний звук і використовується у традиційній та сучасній африканській музиці.

Калімба

Цимбали — український національний струнний інструмент. Він складається із дерев’яного корпусу і струн, на яких можна грати за допомогою спеціальних паличок або пальців. Цей інструмент має багату історію і використовується в українській народній та класичній музиці.

Цимбали

Табла — ударний інструмент з Індії, відомий також як індійський барабан. Він складається із двох барабанів різного розміру, виготовлених з дерева та шкіри. Табла має характерний звук і найчастіше використовується під час релігійних свят.

Табла

Усі ці та інші екзотичні інструменти можна придбати на OLX за доступними цінами в Україні.

Статистика

Проаналізувавши оголошення OLX у 2022 та 2023 роках, можна зробити такі висновки.

1. Медіанна ціна на електрогітари досягла піку у квітні цього року. Це пов’язано із загальним збільшенням кількості оголошень на сайті — 2 416.

Електрогітари

2. Медіанна ціна на ударні інструменти майже не змінилася та залишилася на рівні 2 500 грн. При цьому кількість оголошень у середньому складала 2 100.

Ударні інструменти

3. Найбільших змін у медіанній ціні та кількості оголошень зазнали синтезатори. У березні 2023 року спостерігалася рекордно найменша кількість оголошень порівняно з 2022-м — 543. Медіанна ціна змінилася від 2 500 до 1 800 грн. Це можна пояснити тим, що синтезатори є специфічним товаром на українському ринку зі значною різницею у ціні та проблемами з наявністю.

Синтезатори

Вибір музичного інструменту — це індивідуальний процес, який потребує уважного дослідження, тестування та розгляду різних аспектів. Не соромтеся звертатися до професіоналів, консультуватися з музикантами та розглядати різні варіанти перед придбанням. Не поспішайте та пам’ятайте, що кожен інструмент має свої унікальні характеристики. Ретельно проаналізувавши всі фактори, на сайті оголошень OLX ви знайдете той інструмент, який надихатиме вас на творчість та музичні досягнення.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Техніка для прибирання двору

Техніка для прибирання двору: що вигідніше купити, орендувати чи замовити клінінг

Техніка для прибирання двору: що вибрати ✔️ OLX Україна поділилась цінами та попитом на мийки високого тиску, газонокосарки, повітродувки ✅Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.