Новости OLX

Утеплюємо дім: що пропонують онлайн у Полтавській області

26 сентября 2016   
 38
Утеплюємо дім: що пропонують онлайн у Полтавській області

Значне підвищення вартості комунальних послуг підштовхнуло українців активно взятися до вивчення технологій енергозбереження. За оцінками експертів, правильне утеплення зберігає до 40% енергії. За даними аналітиків OLX, для відчутного покращення енергоефективності знадобиться від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Користувачів найбільше цікавлять різні види котлів, у тому числі на твердому паливі, а також радіатори.

Комунальні перетворення в Україні почалися з різкого підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Наприклад, у Києві тарифи на опалення зросли майже вдвічі. Вартість електроенергії також відчутно зросла. З 1 вересня споживання 100 кВт електроенергії обійдеться в 71,4 грн, хоча ще рік тому вони коштували 45,6 грн (+57%).

Середня ж зарплата за перших сім місяців року за даними Держстату становила 4 916 грн проти січневих 4 362 грн, зростання добробуту в грошовому виразі склало майже 13% за офіційної інфляції близько 5%.

Базові рекомендації

Утеплювати житло краще комплексно. Із простих прийомів для зменшення тепловтрати вікон — наклеїти прозору теплозберігаючу плівку. Її теплопровідність у 20 разів нижча, ніж у звичайного скла. Таким чином температуру в приміщенні можна підвищити на 3 градуси. За батареями поставте рефлектори або просто закріпіть фольгу на картонці. Так тепло буде йти у приміщення, а не на зовнішню стіну. Іще один хід — вентилятор на стелі (середня ринкова ціна — близько 1 500-1 800 грн). Він повертатиме тепле повітря від стелі донизу, підтримуючи рівномірну температуру й зберігаючи обігрів. Якщо ви живете в приватному будинку з каміном, треба враховувати, що тепло виходить і через димар. Його можна затулити надутою повітряною кулькою на довгій нитці.

Легендарні радянські килими, які продають онлайн від 200 грн, стануть у нагоді тим, хто живе у своєму будинку або на першому поверсі, і не тільки для селфі, але й для запобігання відтоку тепла через холодну підлогу.

Боротьба з протягами

Один із головних ворогів ефективного опалення — протяг, який витягає тепле повітря назовні. Дерев’яні вікна слід зміцнити гумовим ущільнювачем. Тріщини й щілини, які зустрічаються як у квартирах, так і в приватних будинках, можна усунути за допомогою монтажної піни за 90 грн онлайн, більш вузькі щілини можна перекрити силіконовим герметиком, який на OLX користувачі продають від 40 грн. Ринкові ціни перевалюють за 100 грн.

Повне утеплення

Один із найефективніших (хоча й досить дорогих) способів боротьби з втратами тепла — металопластикові вікна. Надійна ізоляція, подвійний склопакет і відсутність характерних для дерев’яних вікон щілин гарантують збереження теплого повітря в приміщенні. Нові варіанти можна придбати у інтернеті від 1 500 грн.

Встановлювати індивідуальне опалення в квартирах офіційно не дозволено, однак в приватних будинках це зробити можна. Для невеликих приміщень згодиться електричний котел, якій продають у середньому за  4 000 грн. Варто звернути увагу також і на газові котли. Простий варіант пропонують за 2 500 грн. У комплект до газового котла стане в нагоді цифровий термостат за 145 грн, що дозволяє автоматиці підтримувати температуру в будинку. Старі батареї варто замінити на сучасні — на OLX є варіант нових радіаторів за 750 грн.

Утеплити стіни можна ще й за допомогою обшивання гіпсокартоном. Листи цього матеріалу різних розмірів пропонуються від 80 грн. Фасади можна окремо утеплити за допомогою обшивки з мінеральної вати, є також варіанти комплексного утеплення, що розробляються професіоналами. Можна дозволити собі і комфортне нововведення — теплу підлогу, щоправда, вона обійдеться недешево: 3 800 грн за 7,5 кв.м..

Знадобляться й додаткові джерела тепла. Починати можна з найпростіших тепловентиляторів за 200 грн. Але ними не варто зловживати, оскільки вони сушать повітря в приміщенні, хоч і досить зручні для швидкого прогрівання кімнати, скажімо, спальні перед сном. Для постійного підігріву обирайте масляні обігрівачі: є простий  варіант для маленької кімнати за 500 грн. А зменшити витрати електроенергії допоможуть сучасні енергозберігаючі лампочки — вiд 22 грн за штуку.

Бюджет

Аналіз пропозицій користувачів на OLX показав, що покупки в інших користувачів будуть мінімум на 20-30% дешевші, ніж в інтернет-магазинах.

Невелику квартиру площею в 30 квадратних метрів можна мінімально підготувати до опалювального сезону від 6 050 грн: 3 000 грн на 2 пластикових вікна, близько 130 грн на усунення зазорів та щілин, близько 220 грн на енергоефективні лампочки, 200 грн — на міні-тепловентилятор, 500 грн на масляний обігрівач, 1 500 грн обійдеться заміна старих радіаторів на сучаснi, мінімум 500 грн на утеплення стін гіпсокартоном.

Приватний будинок площею 75 квадратів потребує інвестицій від 15 445 гривень. Крім того ж набору товарів, що необхідні для утеплення квартири, потрібні котел за 2 500 грн і термостат за 145 грн. Нові вікна обійдуться в 6 000 грн, ще 3 750 грн буде коштувати заміна старих радіаторів. Гіпсокартону потрібно більше — на суму близько 2 000 грн.

Беручись до влаштування житла задля енергоефективності, важливо перевіряти усі товари та матеріали на відповідність екологічним та технічним стандартам.

 2016-09-26 Hoshva PR OLX Poltava info_ua