Новости OLX

Кияни назвали кращі райони столиці

31 января 2017   
 123
Кияни назвали кращі райони столиці

Столиця вважається законодавицею мод у питанні якості життя. Утім райони Києва відчутно відрізняються один від одного за рівнем комфорту для своїх мешканців. Ця оцінка суб’єктивна, однак узагальнити порівняння столичних районів можна за допомогою опитування киян. Таким чином сервіс оголошень OLX в проекті “Ідеальне місто» визначив рейтинг районів Києва.

У рамках дослідження по всій Україні було опрацьовано понад 33 тисячі анкет онлайн-користувачів. Вони оцінювали райони міста за десятьма критеріями від 1 до 7 балів. Оцінювали безпеку, чистоту, роботу, комунальних служб, транспортну інфраструктуру, вартість житті. Максимальна кількість балів за всіма параметрами могла скласти 70.

У загальному рейтингу міст Київ зайняв 9 місце. Понад 4,5 тис. киян поділилися думкою про район свого проживання.

Столичним лідером став Оболонський район з 46,9 бала із 70 можливих. Він показав кращі в місті результати за критеріями зручності транспортної системи, наявності місць для дозвілля та занять спортом, а також інфраструктури для дітей. За іншими показниками один з наймолодших районів Києва отримав також досить високі бали, єдиний виняток — якість роботи комунальних служб.

З відставанням майже на бал на другому місці опинився ще один молодий район – лівобережний Дарницький. Переважно спальна частина міста, забудована масивами Позняки, Осокорки та Харківський, показала найкращі в Києві бали за доброзичливістю сусідів, ефективністю роботи служб ЖКГ, а також вартістю життя. Жителів району хвилює стан екології, зокрема через сміттєспалювальний завод.

Третє місце отримав Голосіївський район з 45,5 бала. Він ділить лідерство в категорії «вартість життя» з Дарницьким, проте відчутно відстає за доброзичливістю сусідів. За іншими показникам район, що розкинувся на півдні столиці, показав стабільно хороші результати.

Престижний Печерський район посів четверту сходинку рейтингу з 45,2 бала. Особливо відзначився район «старого Києва» чистотою вулиць і безпекою. Транспортна зручність Печерська, а також близькість магазинів стали його слабкими місцями нарівні з вартістю життя.

Далі щільною групою йдуть Солом’янський, Святошинський, Дніпровський і Шевченківський райони: вони отримали від 44,7 до 44,1 бала. Цікаво, що сусіди за Лівим берегом, Деснянський та Дніпровський, отримали однакову підсумкову оцінку – 44,4 бала – з ідентично низькою оцінкою рівня безпеки. Обидва відзначилися одними з кращих у Києві показниками зі зручності розміщення торгових точок. Деснянський район передбачувано отримав погані оцінки за транспорт через проблемне сполучення Троєщини з центром міста.

Замикають рейтинг Святошинський та Подільський райони – 43,9 і 43,8 бала відповідно. Святошин проявив себе з негативного боку щодо чистоти вулиць і якості роботи комунальних служб. Поділ отримав невисокі оцінки за доступність розважальної інфраструктури та зручність транспортних сполучень. Зате історичний район отримав найкращий у столиці бал за чистоту повітря.

Підсумковий рейтинг районів Києва за якістю життя:

  1. Оболонський — 46,9
  2. Дарницький — 46,0
  3. Голосіївський — 45,5
  4. Печерський — 45,2
  5. Солом’янський — 44,7
  6. Деснянський — 44,4
  7. Дніпровський — 44,4
  8. Шевченківський — 44,1
  9. Святошинський — 43,9
  10. Подільський — 43,8

Ідеальний район_Київ

Кияни в коментарях висловлювали свою любов до архітектурних пам’яток міста, Дніпра та його набережних. Також мешканці столиці задоволені наявністю достатньої кількості місць для проведення вільного часу, прогулянок і занять спортом. Критику ж викликає перевантаженість транспортом, чистота вулиць і шум міста. Часті коментарі жителів Дарницького району – близькість сміттєспалювального заводу.