Пресс - релизы

Ринок нерухомості на Полтавщині скоротися на 20%

3 февраля 2015   
 89
Ринок нерухомості на Полтавщині скоротися на 20%

Ринок нерухомості Полтавської області, як і України в цілому, переживає не найкращі часи. Аналітики OLX дослідили тенденції ринку нерухомості регіону.

2014 року власники більш стримано пропонували свої об’єкти для продажу та оренди, ніж 2013 року: пропозиція скоротилася на 20%. Найвідчутніше це відобразилося на продажу квартир: на майданчику OLX було розміщено в 2,5 рази менше нових пропозицій від продавців, аніж 2013 року. А будинки продавали в 1,5 рази рідше. За рік ціни на житло на вторинці піднялися в гривні в середньому на 75%. Так, у січні 2014 1-кімнатну квартиру в Полтаві можна було придбати за 226 747 грн. Уже в кінці року за подібну квартиру просили 394 667 грн. Хоча в доларовому еквіваленті ціни на житло залишилися на тому ж рівні, а в деяких випадках навіть знизилися.

Якщо 2013 року найбільшу частку пропозицій займав продаж квартир (60,6% оголошень категорії «Нерухомість»), то 2014 року, замість того, щоб продавати житло, полтавчани почали більш активно здавати квартири в оренду. 2014 року більшість пропозицій Полтавської області на OLX стосувалися саме цієї послуги – 41,1% оголошень. У кількісному еквіваленті число доступного житла в оренду зросло в 2,3 рази.

Значно зменшилася кількість пропозицій щодо оренди приміщень, продажу землі та обміну нерухомості. Натомість, збільшилося число оголошень про продаж приміщень та кімнат, оренду будинків і кімнат, продаж та оренду гаражів і стоянок.

rynok_neryhomosti_Poltava

Певне пожвавлення пропозиції нерухомості в регіоні спостерігається з початку січня 2015 року. Так, кількість нових оголошень на OLX в розділі «Нерухомість» у Полтавській області зросла майже на 8% порівняно з груднем 2014 р. Однак цей ріст стався завдяки збільшенню запропонованих об’єктів для оренди, не для продажу.

На даний момент на майданчику OLX розміщено біля 70 тис. оголошень щодо продажу та оренди житлової та нежитлової нерухомості на Полтавщині. Понад 70% пропозицій (понад 50 тис. оголошень) стосуються міста Полтави, 15% — Кременчука.