Новости OLX

Олекса проти шахраїв!

4 августа 2015   
 132
Олекса проти шахраїв!

Знайомтеся, це — Олекса! Добрий, хороший хлопець,  як і більшість наших користувачів. Він купує потрібні речі через OLX і періодично продає зайві. Однак в Олекси є проблема – він дуже довірливий. Занадто. Помітить хтось його простодушність, і відразу ж намагається обдурити. Олексі вже довелося набити кілька ґуль. Але його досвід та нові знання допомогли йому усвідомити, що потрібно робити і що не варто, аби не потрапити на шахрая.

OleksaЯкось Олекса задумав придбати стільці до нової оселі. Він знайшов, здавалося б, порядного продавця – говіркого, відкритого та дружелюбного. Олексі навіть здалося, що він знає продавця, нібито друга з дитинства. Не задумуючись, Олекса дав незнайомцеві передоплату. І дарма. Тому що ні стільців, ні своїх грошей Олекса більше не побачив.

Ribka

Здавалося б, попередня історія повинна була навчити Олексу. Однак неочікувано для самого себе він знов потрапив на недобросовісного продавця. Просто Олексі так сподобався товар, а продавець ні в яку не хотів віддавати його без передоплати. Олекса знову, не думаючи, розлучився з коштами, — і набив чергову гулю.

 

Vorona i lisОстаточно Олекса засвоїв урок про те, що не можна робити передоплат,  коли замовив доставку з іншого міста. Олекса прекрасно знав, що є послуга післяплати, однак вирішив зекономити. І дарма. Тому що товар не відповідав заявленому опису від продавця.

Kurochka

Наступного разу, навчений гірким досвідом, Олекса замовив доставку кур’єром. Віддав гроші вже після того, як отримав посилку. Однак зробив чергову помилку. Він не перевірив товар при отриманні, хоча мав на це повне право, про що йому нагадав кур’єр.

Jabka

Після цього Олекса назавжди усвідомив, що краще зустрічатися з продавцем особисто, на місці перевіряти товар і передавати гроші з рук у руки.

Так він і зробив наступного разу. Майбутня теща Олекси пече чудові пиріжки, і якось попросила зятя віднести страву замовнику. Олекса, як і належить, домовився про особисту зустріч і розрахунок готівкою. Правда, зустріч йому призначили в дивному й незнайомому місці. У коміксі ми бачимо, що все закінчилося печально. Насправді Олекса вижив, однак тікати довелося швидко.

Shapka

До речі, якщо ви продаєте чи купуєте коштовний товар, то на зустріч варто брати із собою друга чи родича – задля особистої безпеки.

А ось нещодавно Олекса з нареченою вирішили придбати телевізор, а для цього спершу вирішили продати старий через OLX. Відразу ж з’явився покупець, котрий погодився перевести всі кошти на банківську картку. Покупець надав чек про оплату, на телефон навіть смс прийшло, тому Олекса безтурботно віддав старенький телевізор. Як виявилося, гроші на рахунок так і не прийшли. Покупець-шахрай уміло підробив рахунок і надіслав фейкове повідомлення на телефонний номер Олекси. А потрібно було особисто перевірити баланс картки або з допомогою інтернет-банкінгу, або подзвонивши до банку.

Kozliki

Скільки ще історій трапилося з Олексою – всього й не розповісти. Ось, перегляньте краще відео.

Усі найважливіші правила безпеки та поради, як не потрапити на шахрая, можете переглянути в розділі безпеки на OLX.

І не забудьте розповісти про пригоди Олекси своїм друзям. Упевнені, що комусь його досвід знадобиться.