Пресс - релизы

Трускавець дихає у спину Львову

7 августа 2015   
 37
Трускавець дихає у спину Львову

Чи знаєте ви, як лише за півроку в Стрию можна було заробити $ 3,6 тисячі, у Львові, за тим же методом, втратити майже $ 5 тисяч, а у Дрогобичі – лишитися при своїх? Мова про купівлю квартир, цікаві дані з приводу яких можна отримати з нашого матеріалу.

Вартість однокімнатних квартир на вторинному ринку в доларовому еквіваленті зменшується практично у всіх значимих містах Львівської області. Та й, судячи з даних OLX, по всій Україні також. Втім, приємно усвідомлювати, що Львів, як і раніше, залишається одним з найпривабливіших міст для проживання: у червні за однокімнатне житло в культурній столиці давали майже $ 31 тисячу. Для порівняння, у Дніпропетровську подібна нерухомість обійшлася б всього у $ 21,5 тисячу. А ось Одеса з її морем, Привозом і Потьомкінськими сходами поки що тримається на рівні: ті ж $ 31 тисяча.

1

Вартість житла всюди знижується, хоча, якщо рахувати в гривнях, то підвищується. Ще взимку подібна нерухомість у Львові коштувала аж $35 тисяч, тобто падіння склало понад 10%. Аналогічні показники в більшості інших українських міст.

І все ж це не означає, що пересічному українцеві квартиру стало купити простіше. Зарплати більшість громадян отримують в гривнях, і з ростом курсу долара дохід українців тільки зменшився. А от ціни на житло в гривні виросли.

А ось у самій Львівській області є населені пункти, де житлова нерухомість наперекір будь-яким кризам, навпаки, стала дорожчою. У Сокалі однокімнатне житло всього за півроку подорожчало з $16 тисяч до $17 тисяч. У Новому Роздолі на перепродажу придбаної взимку однокімнатної квартири вже у червні можна було заробити $2,4 тисячі завдяки зростанню вартості з $7 тисяч до $9,4 тисяч. При цьому не люблять марноти в Дрогобичі – у січні житло там коштувало $21,8 тисяч, а в червні в середньому $ 22 тисячі. Натомість вирішили гуляти на повну у Стрию: починаючи з зими, нерухомість в цьому місті подорожчала з $15,4 тисячі до $ 19 тисяч. Чи не на рівному місці заробити $ 3,6 тисяч за півроку – непогана можливість. При всій пошані до Нового Роздолу, але за виручені в Стрию гроші тут можна придбати половину квартири!

001. OlX Map UKR_Lviv

Нещодавно головний архітектор Львова Юліан Чаплинський в одному зі своїх виступів сказав, що Львів з міста для львів’ян перетворився на місто для туристів. І хоча, як ми вже з’ясували, культурна столиця України все ще цікава своєю нерухомістю, зі статистики OLX з’ясовується одна серйозна несподіванка. Львів – не єдине привабливе для проживання місто області. Місто-курорт Трускавець дихає в спину. Ціни на нерухомість тут співставні зі Львовом. Схоже, що мінеральну воду українці люблять не менше, ніж каву.

Загалом, можна привітати всіх тих, хто або вже купив нерухомість, або тільки збирається це зробити. Тому що власна квартира у Львівській області – це в будь-якому випадку приємно, особливо, якщо вона буде дорожчати так само стрімко, як житло у Стрию.

2