Пресс - релизы

Робота у Львівській області: попит та пропозиція

13 ноября 2015   
 93
Робота у Львівській області: попит та пропозиція

Пошук роботи — звична справа і для студента-першокурсника, і для досвідченого спеціаліста. Завдяки інтернету сьогодні працевлаштуватися можна швидко та без зайвих зусиль. Ми проаналізували, які професії найчастіше обирають мешканці Львівської області, а допоміг нам у цьому найбільший онлайн-сервіс приватних оголошень OLX.

Наразі на OLX в області представлено понад 3 500 вакансій та близько 1 000 резюме. У Львівському регіоні найпопулярнішими серед роботодавців на сьогодні сферами є «Роздрібна торгівля/продажі» (623 вакансії), «Будівництво» (440 вакансій) та «Транспорт і логістика» (380 вакансій). Рідше розміщують вакансії у категоріях «Юриспруденція та бухгалтерія» (23 вакансії) та «Культура/мистецтво» (17 вакансій). А найбільше резюме публікують у розділах «Транспорт і логістика» (155 резюме) та «Будівництво» (127 резюме). Найчастіше користувачі шукають оголошення за запитами: продавець, перукар, дизайнер, водій, репетитор, бармен, бухгалтер. В області найбільшу платню пропонують спеціалістам з нерухомості та продажів (може становити близько 15 000 грн з урахуванням відсотка від продажів).

2015-11-13 HOSHVA PR OLX job Lviv_info2_ukr

Дані OLX ілюструють, що все більше львів’ян користуються послугами ресурсу для пошуку роботи. Так, наприклад, у червні цього року на ресурсі в області у категорії «Робота» розмістили 1 996 вакансій і 385 резюме, а у вересні — відповідно вже на 39% та 11% більше. Позитивна динаміка зберігається й у цілому по Україні: так за червень-жовтень 2015 року опубліковано на 44% більше оголошень у категорії «Робота», ніж за аналогічний період у 2014.

2015-11-13 HOSHVA PR OLX job Lviv_info_ukr

Окрім стандартних оголошень, на OLX розміщують і більш цікаві варіанти. Ми відібрали декілька таких резюме:

  1. Робота «чоловіком на годину» стає все більш популярною в Україні, і Львівська область не стала винятком. Якщо ви ділова жінка і вам потрібно полагодити сантехніку, відремонтувати розетку або винести важке сміття, а часу викликати майстрів немає — це оголошення стане вам у нагоді.
  2. Професійний ревізор шукає роботу за фахом. Вища освіта, досвід роботи бухгалтером-ревізором — якщо вам потрібен такий спеціаліст, звертайтеся за оголошенням.
  3. Для тих, кому потрібна допомога з виконанням домашнього завдання з дитиною, пропонують зручну послугу: «Швидко допоможу вашій дитині виконати домашнє завдання. Індивідуальний підхід до кожного учня».
  4. Знайти фокусника не так вже й важко. Він вже чекає на пропозиції на ресурсі. Справжній фокусник з акторськими здібностями зробить будь-яке свято ще більш веселим та цікавим.
  5. Якщо до вас приїжджають друзі з інших міст — влаштуйте їм особливу екскурсію містом. Професійний екскурсовод проводить автобусні та пішохідні екскурсії українською та російською мовами, готує програми перебування індивідуальних туристів і груп.

Для бажаючих отримувати більшу зарплату є альтернатива — робота за кордоном. У середньому можна заробити близько 50 000 грн на місяць — усе залежить від рівня освіти та кваліфікації людини. Найбільше пропозицій з Польщі: на вакансії водіїв-далекобійників, будівельників, хатніх робітниць тощо.

Наостанок ми пропонуємо вам декілька порад із безпечного пошуку роботи в інтернеті:

1. Уважно перевіряйте контактні дані в оголошенні через інтернет або попросіть більше інформації від потенційного роботодавця, якщо пропозиція викликає сумніви. Це дозволить уникнути неприємностей.

2. Якщо ви шукаєте роботу за кордоном, то будьте особливо уважними. Фірма-посередник повинна мати ліцензію від Державної служби зайнятості України. Крім того, ніхто не має права вимагати з вас грошей за працевлаштування — це стосується лише додаткових витрат.

3. Не публікуйте і не передавайте через інтернет свої особисті дані (номер паспорта, ідентифікаційний код, номери кредитних карток) — вони необхідні лише у тому випадку, коли ви особисто подаєте заяву щодо працевлаштування.

Ринок праці на Львівщині розширюється поступово: щодня тут з’являються нові оголошення. Незалежно від того, шукаєте ви роботу чи самі є роботодавцем — ресурс OLX завжди стане вам у нагоді й допоможе знайти актуальну пропозицію.