Новости OLX

Утеплюємо дім: що пропонують онлайн у Львівській області

26 сентября 2016   
 56
Утеплюємо дім: що пропонують онлайн у Львівській області

Значне підвищення вартості комунальних послуг підштовхнуло українців активно взятися до вивчення технологій енергозбереження. За оцінками експертів, правильне утеплення зберігає до 40% енергії. За даними аналітиків OLX, для відчутного покращення енергоефективності знадобиться від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Користувачів найбільше цікавлять різні види котлів, у тому числі на твердому паливі, а також радіатори.

Комунальні перетворення в Україні почалися з різкого підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Наприклад, тарифи на опалення зросли майже вдвічі. Вартість електроенергії також відчутно зросла. З 1 вересня споживання 100 кВт електроенергії обійдеться в 71,4 грн, хоча ще рік тому вони коштували 45,6 грн (+57%).

Середня ж зарплата за перших сім місяців року за даними Держстату становила 4 916 грн проти січневих 4 362 грн, зростання добробуту в грошовому виразі склало майже 13% за офіційної інфляції близько 5%.

Базові рекомендації

Утеплювати житло краще комплексно. Із простих прийомів для зменшення тепловтрати вікон — наклеїти прозору теплозберігаючу плівку. Шість квадратних метрів такої плівки на OLX у Львові можна купити всього за 60 грн, при цьому ринкові ціни стартують від 100 грн. Її теплопровідність у 20 разів нижча, ніж у звичайного скла. Таким чином температуру в приміщенні можна підвищити на 3 градуси. За батареями поставте рефлектори або просто закріпіть фольгу на картонці. Так тепло буде йти у приміщення, а не на зовнішню стіну. Ще один хід — вентилятор на стелі (середня ринкова ціна — близько 1 500-1 800 грн). Він повертатиме тепле повітря від стелі донизу, підтримуючи рівномірну температуру. Якщо ви живете в приватному будинку з каміном, треба враховувати, що тепло виходить і через димар. Його можна закрити надутою повітряною кулькою на довгій нитці.

Легендарні радянські килими, які продають онлайн від 450 грн, стануть у нагоді тим, хто живе у своєму будинку або на першому поверсі, і не тільки для селфі, але й для запобігання відтоку тепла через холодну підлогу.

Боротьба з протягами

Один із головних ворогів ефективного опалення — протяг, який витягає тепле повітря назовні. Дерев’яні вікна слід зміцнити гумовим ущільнювачем: користувачі готові віддавати такий від 15 грн за 1,75 метра, ринкові ціни стартують від 20 грн за метр.

Тріщини й щілини, які зустрічаються як у квартирах, так і в приватних будинках, можна усунути за допомогою монтажної піни за 100 грн онлайн, більш вузькі щілини можна перекрити силіконовим герметиком, який на OLX користувачі продають від 30 грн. Ринкові ціни перевалюють за 100 грн.

Повне утеплення

Один із найефективніших (хоча й досить дорогих) способів боротьби з втратами тепла — металопластикові вікна. Надійна ізоляція, подвійний склопакет і відсутність характерних для дерев’яних вікон щілин гарантують збереження теплого повітря в приміщенні. Нові варіанти можна придбати у інтернеті від 1 300 грн.

Встановлювати індивідуальне опалення в квартирах офіційно не дозволено, однак в приватних будинках це зробити можна. Для невеликих приміщень стане в нагоді електричний котел, якій продають у середньому за 2 000 грн. Варто звернути увагу також і на газові котли. Простий варіант пропонують за 1 100 грн. У комплект до газового котла стане в нагоді цифровий термостат за 500 грн, що дозволяє автоматиці підтримувати температуру в будинку. Старі батареї варто замінити на сучасні — на OLX є варіант нових радіаторів за 1 000 грн.

Утеплити стіни можна ще й за допомогою обшивання гіпсокартоном. Листи цього матеріалу різних розмірів пропонуються від 60 грн. Фасади можна окремо утеплити за допомогою обшивки з мінеральної вати, є також варіанти комплексного утеплення, що розробляються професіоналами. Можна дозволити собі і комфортне нововведення — теплу підлогу, щоправда, вона обійдеться недешево, від 1 800 грн для 3-5 кв.м, приблизно стільки ж забере встановлення.

Знадобляться й додаткові джерела тепла. Починати можна з найпростіших тепловентиляторів за 300 грн. Але ними не варто зловживати, оскільки вони сушать повітря в приміщенні, хоч і досить зручні для швидкого прогрівання кімнати, скажімо, спальні перед сном. Для постійного підігріву обирайте масляні обігрівачі: є простий  варіант для маленької кімнати за 590 грн. А зменшити витрати електроенергії допоможуть сучасні енергозберігаючі лампочки від 34 грн за штуку.

Бюджет

Аналіз пропозицій користувачів на OLX показав, що покупки в інших користувачів будуть мінімум на 20-30% дешевші, ніж в інтернет-магазинах.

Невелику квартиру площею близько 30 квадратних метрів можна мінімально підготувати до опалювального сезону від 6 560 тисяч грн: 2 600 грн за 2 пластикових вікна, приблизно 130 грн на усунення щілин і зазорів, 340 грн на енергоефективні лампочки, 300 грн — на міні-тепловентилятор, 590 грн на масляний обігрівач, 2 000 грн вартує заміна старих радіаторів на нові біметалеві, 600 грн на утеплення стін гіпсокартоном.

Приватний будинок площею 75 квадратів потребує інвестицій від 15 000 гривень. Окрім того ж набору товарів та матеріалів, які необхідні для утеплення квартири, ще потрібні електрокотел за 2 000 грн і термостат за 500 грн. Нові вікна коштуватимуть 5 200 грн, ще 4 000 тисяч ж коштуватиме заміна старих радіаторів. На гіпсокартон треба більша сума — близько 2 000 грн.

Беручись до влаштування житла задля енергоефективності, важливо перевіряти усі товари та матеріали на відповідність екологічним та технічним стандартам.

2016-09-26 Hoshva PR OLX L'viv info