Новости OLX

Що робити, якщо розбився градусник

15 января 2015   
 306
Що робити, якщо розбився градусник

Зимова пора — це не лише період білосніжного снігу та активних видів спорту. На жаль, це ще й час вірусів та хвороб. Багато українців користуються ртутними градусниками. Пропонуємо пригадати, що робити, якщо градусник випадково розбився. Адже пари ртуті є небезпечними для здоров’я людини та навколишнього середовища.

1

1. Перед збором ртуті надіньте гумові рукавички: речовина не повинна стикатися з оголеними ділянками шкіри.

2
2. Обмежте місце аварії. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах по інших ділянках приміщення.

3. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі частини градусника в скляну банку з холодною водою, щільно закрийте кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалася. Банку тримайте подалі від нагрівальних приладів.

4. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотча, мокрої газети.

3
5. Банку необхідно передати фахівцям служби «01». У Києві розбиті ртутні термометри приймає Оперативно-рятвальна служба за адресою: вул. Жилянська, 26а (вхід з вул. Антоновича, 34); тел.: (044) 289-70-13.

6. Відкрийте вікна і провітріть приміщення.

7. Місце розливу ртуті обробіть концентрованим розчином марганцівки або хлорного вапна. Якщо ні того, ні іншого в будинку не знайшлося, можна приготувати гарячий мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого мила на один літр води.

А ось чого робити не можна, якщо розбився градусник

1. Не можна викидати розбитий термометр у сміттєпровід. 2 грами ртуті, що випарувалися, здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря.

2. Не можна підмітати ртуть віником: це подрібнить отруйні кульки в дрібний ртутний пил.

3. Не можна збирати ртуть за допомогою пилососа: повітря, що продувається пилососом, полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути.

4. Ні в якому разі не можна створювати протяг до того, як ви зібрали ртуть, інакше блискучі кульки розлетяться по всій кімнаті.

5. Не можна прати одяг і взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. За можливості — цей одяг краще викинути.

6. Не можна спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати в каналізаційних трубах. До речі, витягти ртуть з каналізації — неймовірно складно.